Tipy pro zvýšení komfortu během cestování na dovolenou

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

Období dovolených zvýšeného cestování automobilem je v plném proudu. Pokud na dovolenou vyrážíte automobilem, poradíme vám, jak se postarat o vůz, aby cestování bylo co nejpohodlnější.

Hluk z větrání snížíte deflektory

Častým problémem u automobilů bez klimatizace je samotné větrání. Zvýšená teplota unavuje nejen řidiče, ale celou posádku. Navíc jízda po dálnici se staženými okýnky je téměř nemožná. Obrovský hluk a větrné turbulence dovedou cestování pořádně znepříjemnit. Řešením proti větrným turbulencím jsou deflektory do oken.

Tyto protiprůvanové plastové lišty snižují vzduchové turbulence a poskytují přirozenou cirkulaci vzduchu uvnitř vozidla. Nové deflektory oken zároveň chrání před bočním slunečním zářením. V deštivých dnech oceníte možnost větrání, aniž by se dešťové kapky dostaly do interiéru. Tím zároveň zamezíte nepříjemnému mlžení oken.

Autopotahy ochráníte sedadla před znečištěním

Cestovatelský komfort se odráží také v samotných sedadlech, na kterých mnohdy strávíme dlouhé hodiny. Důležité je, aby sedadla byla pohodlná, byl na nich dostatek místa a měla nastavitelnou opěrku hlavy.

A jak to tak bývá, při cestě na dovolenou v autě jíme, spíme a také bavíme naše děti. To vše s sebou přináší nepořádek a hlavně riziko ušpinění originálních potahů. Není proto od věci pořídit si potahy do auta, které po návratu z dovolené bez problémů sundáte a vyperete.

Snímatelnými autopotahy nejenže ochráníte vaše sedadla před ušpiněním, ale zároveň se speciálními potahy můžete dosáhnout většího komfortu díky lepšímu a odvětrávání.

Zvolte snadno čistitelné gumové koberce

Zvláštní pozornost věnujte také podlaze, respektive autokobercům. Textilní koberce sice vypadají hezky, jsou ale nepraktické. Zachytávají množství nečistot, které bez vysátí nelze snadno vyčistit. Jejich hlavním nevýhodou ale je, že se snadno shrnou a mohou se dostat po řidičovy pedály.

Mnohem praktičtější jsou levné gumové autokoberce, které snadno vyklepete nebo opláchnete vodou. Hlavně ale výborně drží na místě a nehrozí jejich shrnutí.

Ať už se chystáte na krátké nebo vzdálenější cestování, nezapomeňte na pravidelné přestávky a hlavně zbytečně nespěchejte a neriskujte.

Může vás zajímat

Svařovací magnety: Magnetický úhelník – které jsou typy?

Svařujete ocelové konstrukce, natíráte? Práci ulehčí svařovací magnet – magnetický úhelník. Napolohujte díly podle potřeby a ruce jsou volné. Jaké jsou typy?