Jak připravit auto na zimu?

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Jak připravit automobil na zimu? Kdy je nejlepší čas na přezutí pneumatiky? A co vše před zimou automobil potřebuje?

Asi nejčastějším kamenem úrazu jsou zamrzlé zámky a okna našeho auta. Vyplatí se včas zakoupit kvalitní odmrazovač zámků, do kterého investujete jen okolo sedmnácti korun, za to vám pomůže v mnoha svízelných situacích. To samé platí u rozmrazovačů oken, pokud nechcete kolikrát dlouze vytápět auto a škrábat okna.

Určitě bychom neměli zapomenout na dolití nemrznoucí směsi do chladiče a především také obstarat nemrznoucí naplňe do ostřikovačů. V současnosti jich na trhu najdeme celou řadu. Tady hraje roli, do kolika stupňů pod bodem mrazu je kapalina ještě použitelná. Vždy si při nákupu tento údaj pečlivě prostudujte. Speciální složení eliminuje na povrchu skla nerovnosti a snižuje přilnavost vody. Proudění vzduchu pak při jízdě za deště odvádí kapky vody ze skla bez použití stěračů, čímž snižuje jejich opotřebení. Viditelnost za deště se zvyšuje díky rain off efektu, který na skle zajišťuje i samočistící funkci.

Před zimou, hlavně když motorkáři zazimovávají své stroje, vymění motorový olej. U aut se olej spíše mění při pravidelnou servisní prohlídce.

Když náhodou se svým autem v zimě nevyjíždíte, dopřejte mu důkladné umytí. Autokosmetika je to nejmenší, co svému vozu nebo motorce můžete dopřát. Po odstranění všech nečistot a navoskování zaparkujte svůj vůz do garáže a nechte dobít autobaterii. Na jaře tak svůj vůz najdete plně připravený na vyjížďku.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?