Rychlé recepty

Jak připravit auto na zimu?

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Jak připravit automobil na zimu? Kdy je nejlepší čas na přezutí pneumatiky? A co vše před zimou automobil potřebuje?

Asi nejčastějším kamenem úrazu jsou zamrzlé zámky a okna našeho auta. Vyplatí se včas zakoupit kvalitní odmrazovač zámků, do kterého investujete jen okolo sedmnácti korun, za to vám pomůže v mnoha svízelných situacích. To samé platí u rozmrazovačů oken, pokud nechcete kolikrát dlouze vytápět auto a škrábat okna.

Určitě bychom neměli zapomenout na dolití nemrznoucí směsi do chladiče a především také obstarat nemrznoucí naplňe do ostřikovačů. V současnosti jich na trhu najdeme celou řadu. Tady hraje roli, do kolika stupňů pod bodem mrazu je kapalina ještě použitelná. Vždy si při nákupu tento údaj pečlivě prostudujte. Speciální složení eliminuje na povrchu skla nerovnosti a snižuje přilnavost vody. Proudění vzduchu pak při jízdě za deště odvádí kapky vody ze skla bez použití stěračů, čímž snižuje jejich opotřebení. Viditelnost za deště se zvyšuje díky rain off efektu, který na skle zajišťuje i samočistící funkci.

Před zimou, hlavně když motorkáři zazimovávají své stroje, vymění motorový olej. U aut se olej spíše mění při pravidelnou servisní prohlídce. Nicméně pestrou paletu motorových, převodových a hydraulických olejů nabízí léty ověřená firma CINOL.

Když náhodou se svým autem v zimě nevyjíždíte, dopřejte mu důkladné umytí. Autokosmetika je to nejmenší, co svému vozu nebo motorce můžete dopřát. Po odstranění všech nečistot a navoskování zaparkujte svůj vůz do garáže a nechte dobít autobaterii. Na jaře tak svůj vůz najdete plně připravený na vyjížďku.

Nezpomeňte na přezutí

Od 1. listopadu zákon nařizuje mít zimní podmínky v případě jízdy na zasněžené vozovce. Proto nečekejte až bude pozdě a přezujte své auto s předstihem.

Může vás zajímat

Montované haly poskytují rychlé a levné zastřešení pro sklady, hangáry i stáje

Rozšiřujete svou výrobu? Hledáte nové skladové prostory? Přeje si postavit krytou stáj pro hospodářská zvířata či hangár pro zemědělské stroje? Neztrácejte čas přípravou projektové dokumentace a vyřizováním stavebního povolení. Snižte své náklady na minimum. Inspirujte se stavbou montované haly.