Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Představte si typickou českou zámečnickou halu. Desítky zaměstnanců, nejrůznější pracoviště. Všude okolo najdete špičkové stroje i řemeslníky, kteří skládají konstrukce. Jak by takový provoz vypadal, kdybyste nebyli schopní zajistit svařování? Asi by ani nemohl existovat, nemáme pravdu? Jak zajistíte spojování materiálů bez přílišných investic?

Svařování, Foto: Hoang NC / Pexels

Několik technologií

Nejdříve se podíváme na nejtypičtější svařování CO2 (MIG/MAG), které by měl zvládat každý zámečník, a to i nejčerstvější učeň. Daná technologie s sebou přináší celou řadu výhod, bez nichž nelze existovat.

Hlavním lákadlem je vysoká variabilita svařovacích poloh, stejně jako pořádná rychlost spojování materiálů. V mnoha případech oceníte i menší deformace podkladu, takže si zajistíte přesnější práci. Svařování metodou MIG je skvělé řešení hlavně v případě, kdy pracujete s neželeznými kovy (měď, hliník, titan nebo hořčík).

Nesmíme zapomínat ani na svařování metodou TIG. Jeho základem je wolframová elektroda a samozřejmě i ochranný plyn. Vysoká teplota oblouku, snadná regulace přísunu tepla i ochrana před okolním vzduchem dělají z této volby oblíbený způsob zpracování celé řady druhů kovu.

Bez investic?

Myslíte si, že musíte nakoupit všechno potřebné vybavení za miliony korun, zaučovat zaměstnance a platit drahý provoz těchto zařízení? Rozhodně ne. Existuje totiž mnohem výhodnější způsob, jak si zajistit požadované spoje. Odpovědí je spolupráce s externími dodavateli.

Za zmínku stojí hlavně oblíbená firma Fletonex, jež se specializuje na zpracování plechů, výrobu klempířských prvků, CNC pálení i všechny běžné metody svařování. Fletonex na zakázku vyrábí klempířské produkty z plechu a provedá svařování kovů a laserové vypalování a řezání kovů. Po domluvě vám Fletonex v krátkém termínu a za férové ceny poskytuje zakázkové klempířské prvky, řezání a pálení kovů laserem a profesionální svařování kovů. Veškeré produkty vám společnost dopraví až k vašim dveřím.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.