Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na druhou stranu profíci jsou drazí a jednou za čas nanést v bytě nový nátěr je prostě potřeba.

Foto: cottonbro studio, Pexels.com

Není však nezbytné se během tohoto procesu zbytečně moc trápit. I malování může jít pěkně od ruky, stačí jen mít vhodné nástroje, kupříkladu malířskou pistoli.

Jednodušší práce

Klasické malířské štětky či válečky jsou stále populární, nicméně práce s nimi bývá dosti náročná. Hlavně před použitím válečků je navíc nezbytné stěny důkladně připravit, což sestává z pracného škrábání předešlých vrstev maleb a následného nanášení penetrace. Až penetrace zaschne, teprve potom se doporučuje začít nanášet barvu válečkem.

Kdo pracuje raději se standardní malířskou štětkou, nemusí se s výše zmíněnými přípravami tolik stresovat. Na druhou stranu nanést štětcem barvu rovnoměrně tak, aby nebyly vidět žádné čmouhy, není vůbec jednoduché, a proto nakonec skoro všichni skončíme zpátky u válečku.

Je ovšem možné na to jít od lesa a použít malířskou stříkací pistoli. S její pomocí je malování relativně jednoduchá záležitost.

Jaký použít model?

Obecně se malířské pistole dělí do dvou kategorií, a sice na vysokotlaké a nízkotlaké. Každý typ se hodí k trochu jinému použití.

1. Nízkotlaká stříkací pistole je vhodná k barvení v menších interiérech. Kdo chce vymalovat třeba předsíň nebo obývací pokoj, měl by si zvolit právě tento nástroj. Nízkotlaké stříkací pistole se dají použít i pro barvení futer či nábytku, tedy tam, kde je potřeba být precizní.

2. Vysokotlaká malířská pistole dokáže pomoci hlavně v případech, kdy je potřeba nabarvit velké plochy v halách, potažmo venkovních prostorách. V hojné míře se tyto malířské pistole používají hlavně v profesionální sféře, typicky třeba v průmyslu.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.