Praktické vychytávky, které si zasloužíte vy i váš automobil

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Mnoho z nás nedá bez auta ani ránu. Zkrátka jej potřebujeme, ať už k dopravě do práce nebo přímo k práci samotné. Rodiče zase jistě znají rozvážení dětí do škol a školek. Automobil je prostě naším každodenním společníkem. Je zároveň velmi praktická, ale někdy si život s ním můžeme ještě v mnohém usnadnit. Budou vám k tomu přitom stačit doplňky doslova za pár korun. Pojďme se na ně podívat. Třeba je znáte, ale nevyužíváte.

Udržujte zavazadlový prostor v čistotě

Protože mnoho lidí oceňuje na automobilu zejména jeho praktickou stránku, zajímá je rozhodně také kufr. Do něj jsme schopni naložit spoustu věcí, a právě tehdy jsou ideálním doplňkem vany do kufru. Vzhledem k tomu, že náklad totiž může být rozličný, tak tento doplněk je schopen zejména:

  • Minimalizovat možnost poškození kufru.
  • Zajistit náklad proti pohybu.
  • Udržet kufr v čistotě.

Někdy se stane, že převážíme náklad, který by mohl potenciálně kufr poškodit. Potrhané nebo jinak poškozené čalounění určitě na náladě nepřidá. Taková vana do kufru však je z gumy, a tak je dno kufru dokonale chráněno. Díky gumovému materiálu se také náklad samovolně neposouvá. Je tak dokonale zajištěn proti pohybu. Velká výhoda přichází v tomto případě také tehdy, pokud se něco nedopatřením v kufru vyleje. To se může stát velmi snadno, ani nevíte jak. V těchto situacích však při použití vany tekutina zůstane v prostoru gumové vany a neznečistí nám vozidlo.

Praktický pomocník, který ulehčí vám i automobilu

Jsou tady ale také další praktické vychytávky. Blíží se zima? To je zpravidla těžké období pro motoristy i pro automobily samotné. Motory trpí, protože trvá delší dobu, než se dostanou na provozní teplotu. Tady vám pomůže zimní clona do masky, která zámezí průniku chladného vzduchu k chladiči. To se hodí v létě, ale v zimě rozhodně naopak nikoliv.

Může vás zajímat

Svařovací magnety: Magnetický úhelník – které jsou typy?

Svařujete ocelové konstrukce, natíráte? Práci ulehčí svařovací magnet – magnetický úhelník. Napolohujte díly podle potřeby a ruce jsou volné. Jaké jsou typy?