Nová technologie SecureGuard snižuje riziko zranění dětí při autonehodách až o třetinu

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Autonehodu považuje dle průzkumu polovina evropských rodičů za největší nebezpečí pro své potomky. Společnost Britax proto přichází s unikátním řešením, jak zvýšit bezpečnost dětí v autě. Speciální spona SecureGuard, která se nacvakne přímo na pás, ihned zvýší ochranu dětí při čelním nárazu o více než třetinu. Navíc lze sponu připnout na většinu autosedaček společnosti Britax.

Databáze údajů o zranění CASPER ukazuje, že v případě čelního nárazu tvoří poranění v oblasti břicha třetinu všech zranění u dětí. Výrobci dětských autosedaček se ovšem dlouhodobě potýkají s problémem, jak účinně ochránit dítě před zraněním při autonehodě, a zároveň neomezit jeho pohodlí v autosedačce.

Dítě ochrání i starší sedačka

 Společnost Britax nyní přichází na trh s inovativní technologií SecureGuard. Speciální spona se připíná na pás v oblasti břicha a zabraňuje tak pohybu pásu, i když se dítě v sedačce vrtí. Podle nárazových zkoušek společnosti Britax snižuje SecureGuard riziko vnitřních zranění v případě čelního nárazu až o 35 procent. „Každý, kdo cestoval s dítětem, ví, že se děti v autosedačkách neustále hýbou. Tato inovační technologie má za úkol zajistit ještě větší bezpečnost autosedaček s vysokým opěradlem a zabránit samovolnému pohybu pásu. Jsme nesmírně hrdí na to, že ji budeme moci nabídnout rodičům v celé Evropě, říká ředitel společnosti Britax Childcare Paul Gustavsson.

Nespornou výhodou malé a nenápadné spony SecureGuard je, že ji rodiče mohou použít na všechny oblíbené sedačky společnosti Britax. Konkrétně bude dostupná jak pro KIDFIX II XP SICT a KIDFIX II XP, nejnovější a nejpokročilejší produkty z populární řady KID, tak pro novou generaci autosedaček ADVANSAFIX – ADVANSAFIX II SICT a ADVANSAFIX II.

Může vás zajímat

Svařovací magnety: Magnetický úhelník – které jsou typy?

Svařujete ocelové konstrukce, natíráte? Práci ulehčí svařovací magnet – magnetický úhelník. Napolohujte díly podle potřeby a ruce jsou volné. Jaké jsou typy?