Kufr auta není nafukovací. Nejen na dovolenou přijdou vhod střešní boxy a nosiče kol

Zdroj: Pixabay.com

Rok od roku je pro vás náročnější zabalit se na dovolenou? Ač si vždy berete jen to nejnutnější, kufr vašeho vozidla to ne a ne pobrat? Nebojte, nejste v tom sami.

Kufr auta bohužel není nafukovací, i přestože by si to jistě nejedna rodina přála. Dát do auta všechna zavazadla, dětskou postýlku, kočárek a k tomu třeba ještě kola, je nemožné. Řešením by mohla být koupě většího vozidla, jednalo by se ale o dost radikální a finančně hodně náročný krok. Mnohem levnější a efektivnější je si své staré auto doplnit například o střešní box nebo nosič kol.

Vydejte se na cesty se střešním boxem a nosičem kol

Cyklistika je u Čechů velmi oblíbená, pokud i vy patříte mezi milovníky tohoto sportu, pak jistě kola nesmí chybět na vaší dovolené. Kola lze dnes poměrně snadno přepravovat osobním automobilem, stačí si pořídit speciální nosič. Na trhu jsou nosiče kol na tažné zařízení, střešní nosiče a nosiče na zadní dveře. Každý typ této konstrukce má své pro a proti.

V případě střešního nosiče je nutné pamatovat na takzvanou zahrádku, bez ní ho na auto nepřipevníte. Nevýhodou kol na střeše jsou zhoršené aerodynamické vlastnosti automobilu a s tím spojená vyšší spotřeba benzínu, naopak výhodou jsou čistá kola. Ta se vám při jízdě nijak nezašpiní nečistotami ze silnice, což u nosičů na tažné zařízení nebo zadní dveře neplatí.

U nosičů kol na zadních dveřích počítejte s tím, že si omezíte přístup do kufru a získáte horší výhled ze zadního okénka. Na druhou stranu pohodlně bez větší spotřeby a aerodynamických změn přepravíte až tři kola. U nosiče kol na tažné zařízení se pak neobejdete bez „koule“ a elektrické přípojky.

Typ nosiče volte také s ohledem na střešní boxy. Budete-li mít na autě tzv. rakev, pak na střechu kola už nedáte. Boxů je na trhu celá řada, vždy ho proto vybírejte nejen podle velikosti a nosnosti střechy vozu, ale také na základě vašich potřeb a očekávání.

Střešní boxy stejně jako nosiče kol by měly být bezpečné, dbejte při koupi těchto kousků hlavně na kvalitu. Tu nabízí například švédská společnost Thule, která kromě boxů a nosičů kol vyrábí také nosiče na převoz kajaku, surfového prkna nebo lyží a snowboardů. Díky této firmě není nutné měnit vaše staré auto za nové a ani se vzdávat aktivního života, nejen na dovolenou můžete zabalit vše, co potřebujete.

Může vás zajímat

Jak připravit auto na zimu?

Jak připravit automobil na zimu? Kdy je nejlepší čas na přezutí pneumatiky? A co vše před zimou automobil potřebuje?