Zahradní sekačky Honda dokonale zastřihnou trávník a nabídnou mnoho nadstandarních funkcí

Zdroj: www.hondastroje.cz
Zdroj: www.hondastroje.cz

Značku Honda jistě mnozí znáte jako výrobce aut a motocyklů. Víte však, že Honda je také jedním z nejkvalitnějších výrobců zahradních sekaček?

Honda nabízí sekačky pro nenáročnou údržbu zahrady i vysoce profesionální zahradní stroje určené pro každodenní používání.

 

Dokonalý trávník vyžaduje péči

Každý majitel zahrady chce mít perfektně dokonalý trávník. Receptem je nejen kvalitní travní směs, ale také důkladná péče a kvalitní zástřih. Konstruktéři zahradní techniky v Hondě o tom ví své.

Proto sekačky Honda disponují speciálně tvarovanými noži, které zaručují dokonalý střih travního stébla a efektivní sběr do travního koše. A to i v případech, kdy je tráva mokrá. Některé modely sekaček jsou navíc vybaveny mulčovacím systémem, který díky dvěma nožům trávu rozseká na velmi malé kusy. Tato mulč pak slouží trávníku jako přírodní hnojivo.

 

Sekání trávníku pro nenáročné

Pokud sekáte trávu pouze občasně a od sekačky očekáváte především snadné ovládání a minimum údržby, pak je pro vás vhodná modelová řada sekaček Honda HRG- IZY.

Předností sekaček z řady HRG-IZY je velmi snadná manipulace, kterou oceníte na menších a členitých zahradách. Jejich hmotnost začíná na pouhých 28 kg, tudíž jsou vhodné i o pro ženy. Šasi čtyřtaktní sekačky je vyrobeno z odolné oceli, která je ošetřena speciálním antikorozním lakem.

Výkonný motor s objemem 160 ccm poskytuje dostatečný krouticí moment a představuje špičkovou řadu motorů, které kombinují dostatečný výkon s velmi malou spotřebou benzinu. Zahradní sekačky HRF-IZY lze pořídit s pojezdem nebo bez pojezdu.

 

Nadstadardní funkce ulehčují práci

Vyšší modelová řada HRX – De Luxe dává prostřednictvím nadstandardních funkcí sekání zahrady zcela jiný rozměr.

Ženy například ocenění snadné startování, které u některých modelů zajišťuje elektrický startér. Z dalších praktických funkcí jsou sekačky Honda vybaveny funkcí ROTOSTOP, se kterou můžete zastavit žací nůž například při přejezdech zahradních chodníků, aniž byste se obávali, že poškodíte nůž o pevný povrch.

Velmi praktické je hydrostatické ovládání pojezdu SELECT DRIVE, se kterým lze proporcionálně ovládat rychlost pojezdu pouhým jedním prstem.

Všechny motorové sekačky z řad HRX – Deluxe vynikají lehkým šasi vyrobeným ze speciálního plastu, který se například používá k výrobě přileb či hokejových mantinelů. Tato konstrukce vyniká nízkou hmotností, vysokou pevností a zároveň pružností, které šasi chrání před poškozením.

Zahradní technika Honda s pokročilými funkcemi a precizní technologií zpracování doladěnou do nejmenších detailů tak právem patřím mezi celosvětovou špičku.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.

12 Komentáře

 1. Milan Urban

  Dobrý den, chci se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti se sekačkou typ HRX 537 HY od Hondy?

  • Já mám doma sekačku z řady IZY a spokojenost, takže tahle musí být ještě lepší i v článku jsou uvedeny nadstabové vlastnosti

   • typ HRX 537 HY je z řady Delux a tam už jsou opravdu jiný parametry a jiná cena, trochu se v tom pohybuju tak vím

 2. Milan Urban

  můžete mi to osvětlit? Mě tenhle typ byl doporučen

 3. máš tam různý velikosti záběru, sekačky pak mají vlastní pojezd a typy jsou SMART Drive, SELECT Drive nebo Variable speed- což jse hydrostatický tempomat, motory jsou nastaveny na maximální kroutící moment.

 4. Jo a celý je to ve skvělým kabátu

 5. Milan Urban

  Díky a ještě mi není jasný rozdíl mezi Smart a Select drive, jedna řada má smart a druhá select

 6. SMART Drive zde vlastně máte možnost plynule ovládat a měnit rychlost sekání například kol stromů, plotů atd.

 7. SELECT je už vyšší úroveň SMART drivu. SELECT Drive oceníte třeba pokud máte rozlehlejší zahradu a ne tolik členitou. Jednoduše volíte a udržujete konstatntní rychlost té dané sekačky.

 8. Milan Urban

  A co startování, u nás nebudu sekat jen já a vím, že manželka s tím měla problém u té staré sekačky

 9. A všechno se lehce ovládá a není problém, aby ho zvládaly i ženy. Takže nemějte strach!

 10. A jedna rada na závěr všechno najdeš na jejich stránkách, myslím, že ti mile rádi všechno předvedou, tyhle velky značky to dělaj, ale Honda je je špička v zahradní technice, tak myslím, že když koupíš tenhle typ, nebudeš zklamanej