Začíná školní rok: Nebojte se vaše dítě zapsat na doučování matematiky

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Nový školní rok je opět tady a do lavic usedají školáci, kteří se těší na své spolužáky a na sdílení zážitků z prázdnin. Začátek učení ale mnohdy tak radostný nebývá. Studentům pár dní trvá, než se naplno přizpůsobí školnímu režimu a opět se začnou věnovat učení. Co ale dělat, když zrovna našemu dítě učení příliš nejde nebo nestíhá tempo výuky? Nebojte se ho zapsat na doučování.

 

Náročný přechod na střední školu

Nejtěžším obdobím pro studeny bývá období přijímacích zkoušek, skládání maturit a závěrečných zkoušek a samozřejmě přechod na střední školy. Při přechodu na střední školu se promítají větší či menší rozdíly ve znalostech, které je nutné dohnat. Bohužel ne každému dítěti svědčí změna prostředí, poznávání nových spolužáků a k tomu dohánění učiva, které se na základní škole zanedbalo.

Problémová matematika

Studenti nejčastěji zápasí s matematikou. Probíranou látku ve škole buď nepochopí či nestíhají nebo nejsou důslední na domácí přípravu a samostudium. A jelikož cvičení dělá mistry, tak i méně nadaní studenti mohou zvládat složitější matematické příklady. Důležité je však procvičovat příklady nejen v hodinách matematiky, ale i doma.

Není žádnou ostudou, když dítěti matematika nejde. Více či méně s tímto předmětem zápasí většina studentů. Problém však je, když o problému mlčí nebo když jsou rodiče nedůslední v kontrole prospěchu.

Doučování s výbornými výsledky

Rodiče nejsou vševědoucí a leckdy si s vysvětlením principů vyšší matematiky nevědí sami rady, proto není žádnou ostudou, když dítě zapíšete na doučování matematiky.

Doučování rozvíjí matematické dovednosti i logické myšlení a pomáhá nejen udržet krok se svými spolužáky ale také je v mnoho ohledech předčít. Zároveň je doučování matematiky vhodné při přípravách na čtvrtletní písemky, přijímací zkoušky na střední a vysoké školy nebo závěrečné maturitní zkoušky.

Individuální přístup a doučování na míru včetně pravidelných měsíčních zpráv pro rodiče nabízí doučování matematiky České Budějovice. Výukové centrum v Českých Budějovicích je vhodné pro děti a mládež od 3 do 19 let. Doučování navíc není jen pro děti, které matematiku nestíhají. Slouží také k prohloubení matematických znalostí a lepšímu porozumění logických operací. Příznivá je také cena vyučování, která v centru 2plus2cb.cz začíná od 130 Kč za vyučovací hodinu.

Proto nenechte vaše děti trápit a pomožte jim k lepšímu vzdělání. S doučováním matematiky nejen že vaše děti dosáhnou lepších známek ale také radosti z dobrých výsledků.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?