Výstřel z plynové zbraně zažene útočníka i ochrání úrodu před ptáky

Plynová zbraň, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Hledáte bezpečnou zbraň k sebeobraně, se kterou spolehlivě zaženete zloděje a odvrátíte fyzické napadení? Nebo potřebujete plašit na zahradě ptáky, kteří neúnavně útočí na vaši úrodu? Řešení na oba případy nabízí plynové zbraně neboli plynovky, které pořídíte bez zbrojního průkazu.

Plynové pistole a pušky jsou volně prodejné střelné zbraně, které jsou na první pohled k nerozeznání od ostrých střelných zbraní. Hlavní rozdíl spočívá v konstrukci plynové zbraně, která neumožní vystřelit projektil. Místo toho z hlavně plynové pistole vystřelí pouze záblesk s oblakem plynu či aerosolu.

Plynové neboli také expanzní zbraně se používají k sebeobraně spočívající v odstrašení útočníka. Pro tento účel se používají jak klasické plynové náboje, tak i pepřové náboje a náboje s nervově paralytickým plynem. Poslední dva zmíněné druhy nábojů, při správném použití zbraně, útočníka dočasně ochromí.

Kromě sebeobrany se expanzní zbraně využívají pro nácvik manipulace se zbraní, k filmovým a divadelním představením, ve sportu pro startování závodů či k plašení ptáků. V těchto činnostech se místo pepřových a paralytických nábojů využívají akustické náboje.

Střelná zbraň bez zbrojního průkazu

Výhodou plynových zbraní je skutečnost, že k jejich vlastnictví není potřeba zbrojní průkaz. K jejich pořízení stačí pouze plnoletost a svéprávnost. To však neznamená, že tyto zbraně nepodléhají legislativní úpravě.

Jelikož jsou plynové zbraně na první pohled nezaměnitelné s ostrou pistolí či revolverem, podléhají pravidlu skrytého nošení. Plynovou zbraň tudíž nelze nosit na viditelném místě. Zároveň střílení z plynovek, vyjma nutné sebeobrany, je povoleno pouze v bezpečném prostoru, který je zřetelně označen místem střelby.

V plynovém provedení existují pistole, revolvery i pušky

Na trhu existují desítky až stovky modelů plynových zbraní. Na výběr se nabízí klasické revolvery, pistole i pušky. Pro sebeobranu, plašení ptáků i k divadelním účelům jsou nejvíce oblíbené plynové pistole Ekol, které disponují kvalitním zpracováním, realistickým vzhledem ostré zbraně a poskytují výborný poměr mezi cenou a mírou užitku.

Může vás zajímat

Pasivní příjem z kurzového sázení – v čem je tajemství úspěšných?

Získat pasivní příjem nemusí být pouze nedosažitelným snem. Existuje spousta příležitostí, jak něčeho podobného dosáhnout.