Výhodná repase akumulátorů

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

S vývojem technologií a snížením výrobních nákladů na výrobu nových typů akumulátorů, jakými jsou například Li-Ion či Li-Pol baterie, je čím díl více produktů kolem nás poháněno akumulátorem.

Pomineme-li mobilní telefony a notebooku, u kterých jsou baterie samozřejmostí, pak se čím dál více setkáváme s elektrickými jízdními koly, akumulátorovými vysavači nebo i zahradními sekačkami na baterie.

Tento energetický boom je zvláště zřejmý u ručního akumulátorového nářadí. Dnes se žádný kutil, stavebník nebo i zahradník neobejde bez akumulátorových vrtaček, úhlových brusek nebo zahradnických nůžek.

Životnost baterií není věčná

Životnost baterií v elektrickém ručním nářadí i ve všech jiných produktech však není věčná. Pro dosažení co největší životnosti akumulátoru je vhodná dobrá péče. Akumulátor by se neměl přebíjet, stejně tak by se neměl vybíjet na úplné minimum. Nové typy baterií, jako Lithium-Iontové již mají zabudovanou ochranu například proti přebíjení a vynikají lepšími vlastnostmi, které na údržbu nekladou tak vysoké nároky.

Přesto platí skutečnost, že dříve nebo později dojde k opotřebení akumulátorových článků, ke snížení kapacity až k úplnému znehodnocení baterie.

Výhodná repase baterií

Jakmile baterie v aku nářadí doslouží, nabízí se koupě náhradní baterie. Jenže toto řešení není vždy nejvýhodnější. Akumulátory v ručním nářadí, ale i v sekačkách a vysavačích jsou uloženy ve speciálním „aku packu“, který je pro každý výrobek a hlavně i značku specifický.

Nejsou výjimkou ani případy, kdy náhradní aku pack do neznačkové vrtačky není na trhu k sehnání. Navíc pořízení takovéhoto akumulátoru se může prodražit.

Proto se nabízí výhodná repase akumulátorů, při které dojdeopětovnému použití akumulátorového obalu, vodičů i kontaktů. Při repasi neboli obnově dojde pouze k výměně starých bateriových článků za nové.

 Kdy se repase baterií vyplatí?

Cena repasování baterií se liší podle typů použitých bateriových článků, ale také použitelnosti původních kontaktů a vodičů. Repase se vždy vyplatí u elektrických zdrojů, které na maloobchodním trhu nejsou k sehnání. Důvodem může být specifický obal baterie nebo konec distribuce konkrétního typu baterií na trhu.

Investice do výměny bateriových článků se vyplatí také vždy, když cena nového akumulátoru převyšuje cenu výměny. Repase baterií je tak mnohdy nejschůdnějším a nejlevnějším řešením.

Výměnu článků svěřte profesionálům

Potřebujete-li repasovat staré baterie a akumulátory, kontaktujte specialistu na repasi baterií pana Jana Melichara. Kontakt naleznete na adrese www.janmelichar.cz nebo navštivte pražskou provozovnu Jan Melichar – BATERIE na ulici Pod Strašnickou vinicí 3a.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?