Jak už název napovídá, dnes bude řeč o prsačkách. Ovšem ne každý asi ví, co to prsačky jsou. Kdo odpověď zná stoprocentně, jsou rybáři. Pokud nejste tedy rybář, pak si jistě nejspíš stále lámete hlavu, k čemu jsou prsačky vhodné. Pohráváte-li si s myšlenkou, že začnete rybařit, potom vězte, že pořízení rybářských prsaček vhodné je.
Nejprve je ale důležité dodat, že nemáte-li koupený ještě ani prut, pak posečkejte i s tímto rybářským kouskem, a investujte nejdříve do rybářského prutu. Mnoho praktických rad o tom, jak poznat dobrý prut se dočtete v článku Jak poznat kvalitu rybářského prutu? Praktické rady a tipy pro Vás!
Rybářské prsačky jsou velice praktickým pomocníkem pro každého rybáře. Díky nim nebudete od rybníka odcházet promočení a nastydlí. Libujete-li si navíc v rybaření v bahnitém nebo kluzkém terénu, pak budou rybářské prsačky pro vás jistě nedílnou součástí, protože není nic horšího než voda nateklá v botách.
Před tím než se začnete poohlížet po tomto kompletu, který je složen především z bot a kalhot, měli byste si ujasnit pár základních faktů:
V jakém ročním období nejčastěji rybaříte?
V jakém terénu se při rybolovu pohybujete nejčastěji?
Kolik peněz jste ochotni za rybářské prsačky zaplatit?
Odpovědi na tyto otázky vám vyfiltrují pro vás vhodnou variantu tohoto rybářského pomocníka. Nejen že na každé roční období je ideální jiný materiál, ale komplet je vybaven i různými praktickými vychytávkami.
Guma versus Neopren
Na trhu nejčastěji najdete gumové nebo neoprenové prsačky. Obě tyto varianty mají své pro a proti. Neopren se vyznačuje především výbornou izolací, takže zabraňuje vlhkosti. V chladnějším období je ideální volbou. Na druhou stranu pohyb v neoprenu není zcela pohodlný, ovšem teplo v zimě zaručuje. Gumové prsačky je vhodné volit tehdy, je-li vaší doménou při rybolovu časté přemísťování. Nevíte-li si rady, jaké rybářské prsačky zvolit, a zda vůbec do nich investovat, pak si o nich přečtěte více v recenzi na internetovém magazínu Chytapust.cz.