Velkoobjemové kontejnery usnadní přepravu stavební suti a odpadů

Velkoobjemový kontejner, zdroj: www.malikcont.cz
Velkoobjemový kontejner, zdroj: www.malikcont.cz

Během rekonstrukce bydlení, vyklízení pozůstalostí nebo při sběru spadaného listí mnohdy řešíme klasickou Nerudovskou otázku „kam s ním“. Přesněji kam se stavební sutí, železným šrotem nebo biologicky rozložitelným odpadem?

Dříve než přebytečný materiál odvezete na skládku nebo do sběrného dvora, zajistěte si dostatečně velký úložný prostor, do kterého veškerý materiál uložíte a poté najednou odvezete. K tomu nejlépe poslouží přívěsné vozíky, traktorový vleky nebo velkoobjemové kontejnery.

Odvoz odpadů bez starostí

Pokud situace neumožňují odvést stavební suť a další odpad pomocí vlastní techniky je nepostradatelné obrátit se na společnost zaměřující na svoz odpadu. Ta zajistí přistavení kontejneru a jeho odvoz na skládku.

 Co musíte znát při objednání svozu odpadu?

  • Místo a čas přistavení a odvozu kontejneru.
  • Druh opadu (suť, biologicky rozložitelný odpad, sypké materiály, nebezpečný odpad apod.)
  • Požadovaný objem kontejneru (3 m3, 9 m3, 14 m3)

Při objednání svozu odpadu nezapomeňte, že je nutné mít připravený prostor pro bezpečné složení kontejneru. Zároveň musí být místo přístupné pro nákladní vozidlo, které kontejner přiveze.

Jaký kontejner zvolit?

Technické služby a společnosti zabývající se svozem odpadu poskytují velkoobjemové kontejnery různých druhů a provedení, které umožňují efektivní uložení odpadu a jeho flexibilní svoz. Při výběru je vhodné si vybrat takový kontejner, který bude nejlépe odpovídat vaším potřebám.

 Přehled nejpoužívanějších kontejnerů:

Nejpoužívanějšími kontejnery pro přepravu stavební suti, zeminy nebo stavebního materiálu jsou abroll kontejnery. Tyto kontejnery jsou vyráběny ve velikostech od 4 m3 do 40 m3. mohou být vybaveny dvoukřídlými vraty, sklápěcími bočnicemi nebo nástavbou s víkem. Právě sklápěcí bočnice a otvíratelná vrata umožňují snadné uložení materiálu.

Předností abroll kontejnerů je snadná nakládka na nákladní automobil bez nutnosti dodateční obsluhy. Řidič za pomocí speciálního háku kontejner zahákne a na nákladní automobil přitáhne. K tomu také slouží ocelové válečky umístěné v zadní části kontejneru, které umožňují hladký posuv kontejneru po zemi či asfaltu, aniž by kontejner povrch poškodil.

Tyto kontejnery na odpad se používají také na biologicky rozložitelný odpad v podobě pokosené trávy, listí nebo dřevní štěpky.

Kromě uložení stavebních materiálů a odpadů lze například uzavřené kontejnery mimo klasické přepravní účely využít jako mobilní stavební buňky a sklady na nářadí. Veškeré náčiní je v uzavřených a uzamykatelných kontejnerech chráněno proti vlivu počasí a hlavně proti krádeži. Interiér stavebního kontejneru lze navíc vybavit elektrickým rozvaděčem a osvětlením.

A pokud hledáte přímo k zakoupení kvalitní velkoobjemové, vanové, abroll nebo výklopné kontejnery různých specifikací, obraťte se na českou firmu MALIKCONT, které přes 10 let zaměřuje na výrobu kontejnerů.

 

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?