V online kasinech loni čeští sázkaři prosázeli rekordních 58 mld.

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

Internetová éra s sebou přináší celou řadu významných změn. Kdo by si před 20 lety představil, že budeme nakupovat přes internet, objednáme si dovoz jídla, vyhledáme všechny potřebné informace nebo si koupíme dovolenou? Internet doslova od základu změnil sektor služeb.  Nejinak je na tom i hazard, který na internetu zaznamenává rekordní expanzi.

 Kdy vznikl první výherní automat?

První hrací automat vznikl na konci 90 let 19. století ve Spojených státech amerických. Automat nesl označení Poker Slot Machine a simuloval oblíbenou karetní hru poker. Zajímavostí je, že o samotné výhře rozhodoval barman a výhry se vyplácely obvykle v naturáliích – cigarety, pivo, alkohol.

Později, ve 20. století, automaty zaznamenaly obrovský rozmach a bary začaly plnit desítky výherních automatů. Zároveň vznikaly herní domy – kasina, ve kterých hráči mohli jak vyzkoušet výherní automaty, tak i celou řadu klasických hazardních her – ruleta, kostky, poker.

 Hazard se přesouvá na internet

Současná doba přináší jednu zásadní změnu. Internet. V minulosti hráči do kasin a barů docházeli, dnes se tento model změnil a hazard doslova přichází za hráči. V podobě mobilů, tabletů, počítačů. Prostřednictvím internetu lze totiž hrát hazardní hry na kterémkoliv místě a v kteroukoliv dobu.

Kromě klasických her, kterými jsou poker, baccarat, kostky, blackjack či hraní rulety online lze také sázet na výsledky sportovních zápasů nebo volebních klání. Vedle kurzových sázek a klasických hazardních her online kasina nabízejí také různé alternativní hazardní hry v podobě sázek na fiktivní dostihové závody a celou řadu dalších aplikací. Před hraním si proto vždy přečtěte si v kasinech pravidla hry.

O prudké expanzi online hazardu informovala ročenka Národního monitorovacího střediska. Data uvádějí, že před sedmi lety vsadili čeští sázkaři na sportovní utkání přes internet 5,8 miliardy korun. Loni objem prosázených financí již byl rekordních 38 miliard.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …