Čím v zimě vytápět dílnu? Elektrické nebo plynové topení?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com
S nástupem zimy přichází na řadu otázka, jaké zdroje tepla zvolit pro efektivní a účinné vytápění dílny. Vysvětlíme základní rozdíly mezi elektrickým a plynovými topidly.

Jistě to mnozí znáte, jak umí být zima nepříjemná a vtíravá. Obzvlášť, když pracujete v dílně nebo garáži. Chlad nás dokáže brzy vyhnat domů. Aby se příjemně pracovalo, poslouží praktické mobilní elektrické či plynové vytápění. Toto moderní řešení zpříjemní jak kutilství v dílně, tak i například posezení v krytých zahradních altánech. chladnějších večerech.

Elektrické vytápění

Vytápění elektrickými panely je bezhlučné, bezpečné, rovnoměrně rozvádí teplo a nevyžaduje údržbu. Elektrické vytápění se instaluje na strop do výšky od 2 do až 30 metrů.

Elektrické panely můžeme vidět v kostelech, ve kterých většinou není žádný jiný druh vytápění. Panely jsou oblíbené také u restauratérů, kteří je s oblibou instalují do restauračních zahrádek. Využít lze také malé mobilní elektrické teploty, které se postaví na podlahu.

Plynové vytápění

Plynové vytápění je častěji využíváno ve výrobních halách a průmyslových prostorech. Plynová topidla disponují vysokou účinnosti, šetrným provozem a dlouhou životností.

Spolehlivého zapalování a vysoké stability hoření je dosaženo díky kvalitnímu hořáku. Agregát má několik režimů činností jako je vytápění nebo ventilace.

Může vás zajímat

Sháníte kvalitní hrnec na zavařování? Máme pro vás tip!

Patříte mezi milovníky zavařování ovoce, zeleniny, omáček a masa? Nenechte si ujít zavařovací sezónu. Poradíme, kde seženete všechny potřeby na zavařování.