Čím v zimě vytápět dílnu? Elektrické nebo plynové topení?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com
S nástupem zimy přichází na řadu otázka, jaké zdroje tepla zvolit pro efektivní a účinné vytápění dílny. Vysvětlíme základní rozdíly mezi elektrickým a plynovými topidly.

Jistě to mnozí znáte, jak umí být zima nepříjemná a vtíravá. Obzvlášť, když pracujete v dílně nebo garáži. Chlad nás dokáže brzy vyhnat domů. Aby se příjemně pracovalo, poslouží praktické mobilní elektrické či plynové vytápění. Toto moderní řešení zpříjemní jak kutilství v dílně, tak i například posezení v krytých zahradních altánech. chladnějších večerech.

Elektrické vytápění

Vytápění elektrickými panely je bezhlučné, bezpečné, rovnoměrně rozvádí teplo a nevyžaduje údržbu. Elektrické vytápění se instaluje na strop do výšky od 2 do až 30 metrů.

Elektrické panely můžeme vidět v kostelech, ve kterých většinou není žádný jiný druh vytápění. Panely jsou oblíbené také u restauratérů, kteří je s oblibou instalují do restauračních zahrádek. Využít lze také malé mobilní elektrické teploty, které se postaví na podlahu.

Plynové vytápění

Plynové vytápění je častěji využíváno ve výrobních halách a průmyslových prostorech. Plynová topidla disponují vysokou účinnosti, šetrným provozem a dlouhou životností.

Spolehlivého zapalování a vysoké stability hoření je dosaženo díky kvalitnímu hořáku. Agregát má několik režimů činností jako je vytápění nebo ventilace.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?