Turistické či expediční kolo v jednom. To jsou kola Kolos.

Zdroj: kolosbikes.com
Zdroj: kolosbikes.com

Řadíte se mezi milovníky cyklistiky? Ovšem na závodění vás neužije a naopak si velmi rádi užíváte krás okolí? Rádi vyrazíte na víkend nebo i celý týden dlouhý cyklovýlet. Pak je pro vás jasnou volbou turistické kolo.

Bez kvalitního rámu to nepůjde

Při výběru kola je důležité se zaměřit na rám. Ten je alfou omegou. Současným trendem náročné cykloturistiky je odlehčený ocelový rám. Je pevný, pružný, lépe absorbuje vibrace. Navíc zvolíte-li odpruženou přední vidlici, pak při nerovnostech povrchu máte komfortní jízdu zaručenou. Můžete vyrazit do přírody na odpolední vyjížďku nebo i na několikatýdenní expedici.

Ale právě tzv. dálková cykloturistika si vyžaduje sbalit i mnoho věcí s sebou. A co se nevejde na kolo s vámi v takovém případě nejede. Rám proto musí spolehlivě unést nejednu brašnu napěchovanou rezervními díly ke kolu, jídlem, oblečením a mnohdy i stanem.

A kde pořídit kvalitní kolo, která vás nezradí na krátké vyjížďce ani na několik tisíc kilometrů dlouhé cyklotúře?

Pánksé turistické kolo NO.4, zdroj: kolosbikes.com
Pánksé turistické kolo NO.4, zdroj: kolosbikes.com

Společnost Citybikes se zaměřuje na oblast cykloturistiky a v jejich nabídce si jistě nějaké správné trekingové kolo pro turistiku vyberete. Ale je tu ještě jedna velmi zajímavá inspirace:

Turistické kolo na míru Kolos, které si můžete přizpůsobit zcela vašim požadavkům a potřebám. Kolo je vyrobeno přesně na základě Vaší specifikace v online konfigurátoru. Hravě zvládne i extrémní několikatýdenní cyklotúry s brašnami napěchovanými až k prasknutí. Sami se přesvědčte, že toho uveze víc než dost.

Upravte si turistické kolo Kolos k vašemu obrazu

Modely Kolos No.4 (pánské turistické kolo) a No.5 (dámské trekingové kolo pro cykloturistiku) jsou určeny pro rekreační až náročnou dálkovou cykloturistiku. V konfigurátoru jízdních kol Kolos si sami můžete vybrat správnou velikost kola podle výšky postavy a z bohaté nabídky barev si zvolit tu svou oblíbenou.

Dámksé turistické kolo NO.5, zdroj: kolosbikes.com
Dámksé turistické kolo NO.5, zdroj: kolosbikes.com

Dále si můžete navolit typ pneu, brzdy, osvětlení, blatníky, nosič, sedlo, rukojeti, typ a výšku řídítek, odpružení a mnoho dalšího příslušenství. Milovníci cyklistiky si jistě své kolo „vytuní“ k dokonalosti. Na stránkách www.kolosbikes.com najdete také tipy a rady, jak si správně kolo vybrat.

Pak již nezbývá něž naplánovat trasu vaší další cesty a vzhůru do pedálů!

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?