Tandemový seskok – vyzkoušejte, jaké to je letět

Tandemový seskok, zdroj: pixabay.com

Rozmach adrenalinových zážitků nebere konce. Mezi ty nejoblíbenější patří tandemové seskoky, při kterých si můžete vyzkoušet například pocit padání volným pádem z výšky několika set metrů. Některé by tento zážitek mohl odradit, avšak není se čeho bát a byla by velká škoda, kdybyste si jej alespoň jednou v životě nevyzkoušeli.

O co se jedná?

Během tandemového seskoku si vyzkoušíte samotný seskok s padákem, pocit padání ve volném pádu i let na padáku. Nemusíte se účastnit speciálních vyšetření, ani mnohahodinových školení. Stačí pouze přijít s poukazem o zaplacení a po nezbytném zaučení můžete vstoupit na palubu letadla. Neustále budete pod dozorem zkušeného instruktora, který má obrovskou praxi, takže bude mít vše pod naprostou kontrolou.

Jak bude seskok probíhat?

Tandemový seskok pochopitelně začíná nástupem do letadla, které vás vynese do výšky několika set metrů. Od první chvíle budete připoutáni ke svému tandem-pilotovi, jenž vás bude mít celou dobu na starost. Ve výšce necelých dvou kilometrů společně vyskočíte a vy si budete moci vychutnat skoro minutový pocit padání volným pádem a kontrolovaný sestup na padáku. Není problém si při samotném seskoku vyzkoušet i ovládání padáku.

Je to opravdu bezpečné?

Bezpečnost našich klientů je pro nás zcela zásadní, a proto používáme pouze to nejmodernější vybavení, které navíc prochází každoroční revizí. Naši instruktoři mají za sebou desetitisíce úspěšných seskoků a provedení velice náročných zkoušek. Proto se opravdu nemusíte ničeho bát. Vybaveni budete hlavním i záložním padákem, takže jste dvojitě jištění oproti selhání jednoho z nich. Záložní padák se navíc vystřelí zcela automaticky v krizovém okamžiku.

Pokud jste ještě nikdy nebyli na tandemovém seskoku, určitě neváhejte a alespoň jednou ho vyzkoušejte.

 

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?