Také vytápění průmyslových provozů a dílen může být efektivní. Jak na to?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Zatímco vytápění v domě nebo v bytě máme mnohdy již nějakým způsobem efektivně vyřešeno, když si představíme průmyslové provozy nebo dílny, často má jejich vytápění k efektivitě daleko.

Do značné míry za to samozřejmě může skutečnost, že se obvykle jedná o nezateplené objekty nebo větší a z bezpečnostních důvodů částečně větrané prostory, které se obecně špatně vytápějí. Přesto existují řešení, která vám mohou pomoci v těchto prostorách zajistit dostatečné teplo při minimalizaci nákladů. A je jedno zda potřebujete vytápět malou autodílnu nebo velkou průmyslovou halu.

Znáte naftová topidla?

Právě do větších větraných prostor je ideální volbou přesně tento druh vytápění. Tyto systémy dokáží velmi rychle generovat velké množství tepla. Naftová topidla jsou ideální na nepřetržitý provoz a mají nízkou úroveň hlučnosti. V průmyslových objektech také oceníte, že jsou plně mobilní. Zpravidla rozlišujeme modely podle typu spalování. Jedná se o:

  • Přímé spalování
  • Nepřímé spalování

Využití přímého spalování je zejména právě již ve zmiňovaných větších a dobře větraných prostorách. Může jít například různé průmyslové haly. Výhodou těchto topidel je skvělý poměr ceny a výkonu. Menší prostory zase spolehlivě vytopí modely využívající nepřímého spalování. V tomto případě dochází k čistému spalování nafty, takže ani nemusí být prostory odvětrávány. Jejich využití tak je třeba i v obchodech nebo kuchyních.

Nejnižší náklady zajistí propan-butan

Pokud vás zajímá opravdu cenově dostupné řešení, potom vsaďte na vytápění plynovými topidly. Tato zařízení spalují propan-butan a na trhu jich najdete velké množství. Plynová topidla ovšem během svého provozu spalují kyslík, proto podobně jako u naftových topidel s přímým spalováním, je potřeba je umístit do dobře větraných prostor. Poměr ceny a výkonu je však bezkonkurenční.

Může vás zajímat

Jak řešit elektroinstalaci v rodinném domě? Základem jsou kvalitní kabely i jističe

Pro plnohodnotné využívání nejrůznějších elektrospotřebičů je ovšem třeba správně navržená a kvalitní elektroinstalace a zapojení kvalitních jističů, rozvaděčů.