Speciální druhy popisovačů pro vaši kancelář

Široká nabídka barev popisovačů, zdroj: Office Depot

V kanceláři kromě jiných pomůcek využijeme i různé druhy popisovačů. Hodí se při třídění dokumentů a archivaci k označení šanonů, při školeních a poradách se jimi píše na tabuli nebo flipchart, využívají se při balení a označení zásilek a dalších příležitostech.

 

 

Podle čeho popisovač vybírat

Popisovačů je v nabídce celá řada a na jejich těle nebo v názvu napsáno, k čemu jsou určené. Vybíráme podle materiálu, na jaký se píše – na papír, na bílou tabuli, na sklo, dřevo atd. Dál se nabízí otázka, zda si přejete, aby byl nápis trvalý, nebo aby se dal po chvíli lehce smazat. A za třetí je tu psací stopa, jak má být výrazná a sytá.

K čemu se hodí různé druhy popisovačů

Ve školicích místnostech a školních třídách se nejčastěji píše na bílé tabule. K tomu se hodí speciální popisovače, které se dají podle potřeby lehce setřít speciálním hadříkem. Jsou označeny jako board marker, vyrábějí se v několika barvách a dají se použít také na sklo, porcelán nebo kov.

Alternativou k bílé tabuli je přenosný flipchart, což je velký blok s papíry. Na něj se píše popisovačem určeným na papír, označeným jako flipchart marker. Tyto popisovače mají velkou odolnost proti zaschnutí a nezapáchají. Dají se s nimi popisovat i papírové krabice a kartony.

Na nesavé povrchy se výborně hodí permanentní lihové popisovače.  Nedají se vyprat z textilu, popíšeme jimi kámen, dřevo, fólie, porcelán. Psací stopa může být různě široká.

Popisovače na flipchart, zdroj: Office Depot

Za kolik korun popisovače pořídíme 

Zajímá vás, za kolik korun si můžete svou kancelář vybavit různými druhy popisovačů? Ceny běžných popisovačů se pohybují od 7 Kč za jeden kus do 150 Kč za sadu čtyř barev. Nejdražší jsou značkové permanentní popisovače, tam se cena může pohybovat od 60 Kč až ke 150 za 1 kus.

 

Je dobré vědět, že pro každou situaci a materiál se hodí jiný druh popisovače a jak je poznáme.

Popisovače Chalk Maker, zdroj: Office Depot

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?