
V kanceláři kromě jiných pomůcek využijeme i různé druhy popisovačů. Hodí se při třídění dokumentů a archivaci k označení šanonů, při školeních a poradách se jimi píše na tabuli nebo flipchart, využívají se při balení a označení zásilek a dalších příležitostech.
Podle čeho popisovač vybírat
Popisovačů je v nabídce celá řada a na jejich těle nebo v názvu napsáno, k čemu jsou určené. Vybíráme podle materiálu, na jaký se píše – na papír, na bílou tabuli, na sklo, dřevo atd. Dál se nabízí otázka, zda si přejete, aby byl nápis trvalý, nebo aby se dal po chvíli lehce smazat. A za třetí je tu psací stopa, jak má být výrazná a sytá.
K čemu se hodí různé druhy popisovačů
Ve školicích místnostech a školních třídách se nejčastěji píše na bílé tabule. K tomu se hodí speciální popisovače, které se dají podle potřeby lehce setřít speciálním hadříkem. Jsou označeny jako board marker, vyrábějí se v několika barvách a dají se použít také na sklo, porcelán nebo kov.
Alternativou k bílé tabuli je přenosný flipchart, což je velký blok s papíry. Na něj se píše popisovačem určeným na papír, označeným jako flipchart marker. Tyto popisovače mají velkou odolnost proti zaschnutí a nezapáchají. Dají se s nimi popisovat i papírové krabice a kartony.
Na nesavé povrchy se výborně hodí permanentní lihové popisovače. Nedají se vyprat z textilu, popíšeme jimi kámen, dřevo, fólie, porcelán. Psací stopa může být různě široká.

Za kolik korun popisovače pořídíme
Zajímá vás, za kolik korun si můžete svou kancelář vybavit různými druhy popisovačů? Ceny běžných popisovačů se pohybují od 7 Kč za jeden kus do 150 Kč za sadu čtyř barev. Nejdražší jsou značkové permanentní popisovače, tam se cena může pohybovat od 60 Kč až ke 150 za 1 kus.
Je dobré vědět, že pro každou situaci a materiál se hodí jiný druh popisovače a jak je poznáme.
