Snadný výcvik s elektronickými obojky

Nedaří se vám odnaučit vašeho čtyřnohého miláčka hlasitému štěkání, rádi byste ho perfektně vycvičili nebo si přejete, aby při procházkách přírodou neutíkal za každým zajícem? Se vším trápením pomohou praktické elektronické obojky.

 

K čemu elektronické obojky slouží?

Elektronické obojky jsou mezi chovateli čím dál více oblíbenější pomůckou pro efektivní výcvik psa. Díky výcvikovému obojku psa snadno naučíte nové povely a k dokonalosti vypilujete již naučené cviky. Zároveň psa odnaučíte zlozvykům, kterými jsou utíkání za zvěří, skákání na lidi nebo pojídání exkrementů a mnohé další.

Pro své široké využití používají elektronické obojky nejen hobby chovatelé, ale i profesionálové pro loveckou a pasteveckou kynologii, nebo služební, záchranářský, policejní a armádní výcvik.

Jak obojek funguje?

Elektronický obojek Dogtra 4504 Edge, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz
Elektronický obojek Dogtra 4504 Edge, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz

Výcvikový obojek se skládá z přijímací jednotky umístěné na obojku psa a z vysílače, kterým se obojek ovládá. Přijímač obojku, pak podle zvoleného typu, vysílá zvukový signál, vibrace nebo slabé elektrostatické impulzy, které přimějí psa k zanechání nežádoucí činnosti.

Velmi efektivní je spojení zvukového signálu a následně vyslání vibrace nebo impulsu, který je psovi nepříjemný. Díky tomu si pes rychle podmíní, že již po zaznění zvuku má v činnosti přestat, jinak bude následovat elektrostatický impuls.

Intenzita vibrací i elektrostatických impulsů je u většiny modelů regulovatelná v široké škále, kterou lze přizpůsobit jak velkým, tak i malým psím plemenům.

Na výběr se nabízí celá řada elektronických obojků, které se liší nabízenými funkcemi, dosahem signálu i počtem ovládaných psů. Mezi nejkvalitnější produkty s vysokým dosahem patří model Dogtra 4504 Edge, pokud však hledáte vyvážený poměr mezi cenou a užitnými vlastnostmi pak se nabízí Petrainer PET998DB.

Protištěkací obojek Pet 850, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz
Protištěkací obojek Pet 850, zdroj: www.elektronickeobojkypropsy.cz

Protištěkací a sprejové obojky

Alternativou k elektronickým obojkům jsou sprejové obojky, které místo elektrostatického impulsu stříknou na čumák psa studený aerosol. Spreje se pes lekne a zanechá nežádoucí činnosti. Kvalitním zástupcem sprejových obojků je PetSafe Trainer.

Pokud váš pes však stále bezdůvodně štěká a obtěžuje sousedy, pak zvolte speciální protištěkací obojek Canicalm Premium s inteligentním výukovým módem.

 

Kde koupit kvalitní elektronické obojky?

Elektronické obojky jsou bezpečnou výcvikovou pomůckou, která je vhodná pro každodenní použití. Kvalitní obojky za příznivé ceny nakoupíte v internetovém obchodě www.elektronickeobojkypropsy.cz nebo přímo v kamenné prodejně v Havlíčkově Brodě, na ulici Dolní 152.

Obchod Elektronické obojky pro psy vyniká rychlými službami, širokým sortimentem produktů a kromě zaslání zboží na vaši adresu můžete zvolit formu odeslání na jedno z více než 300 výdejních míst. Při objednávce na 1 900 Kč navíc neplatíte žádné poštovné.

O kvalitě služeb svědčí také možnost nepoškozené zboží do 60 dnů vrátit nebo vyměnit za jiný model.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?