Snadné grilování na plynovém grilu

Zdroj: Vladeko
Zdroj: Vladeko

V předchozích dílech jsme se zaměřili na grily na dřevěné uhlí. Vedle těchto grilů stojí jistě za pozornost také plynové grily, které naprosto jednoduše rozpálíte a téměř hned můžete grilovat.

Plynové grily jsou na obsluhu velmi pohodlné, odpadá veškerá manipulace s přípravou topiva a také s úklidem popelu po grilování.

 

Plynový gril Weber Q 320

Gril Weber Q 320 je středně velký plynový gril se dvěma bočními pracovními deskami, které jsou sklopné. Gril je vybaven litinovým roštem, který se sice musí chvíli nahřívat, ale po nahřání lépe drží akumulované teplo a rovnoměrně prohřívá grilované pokrmy. Maso se tak skvěle zatáhne, udrží si svou vláčnost a šťavnatost. Navíc od litinového roštu bude mít krásnou mřížku.

Polovinu roštu můžeme zaměnit za litinovou desku, na které lze snadno připravovat masovou směs, sázená vejce nebo palačinky. Litinová deska není součástí grilu, ale lze ji jednoduše dokoupit.

Weber Q 320 je vybaven cross-over zapalováním, díky kterému lehce zažehneme hořáky grilu. Stisknutí tlačítka nejdříve zapálíme vnitřní hořák a pootočením spínače obvodového hořáku následně zažehneme hořák obvodový.

Díky umístění vnitřního a obvodového hořáku je gril vhodný pro přímou i nepřímou metodu grilování.

Přímá metoda grilování využívá všechny hořáky grilu a je určená pro přípravu pokrmů do 30 minut. Tudíž se skvěle hodí pro rychlé grilování steaků, klobás, zeleniny a ostatních pokrmů.

Nepřímou metodou grilujeme pokrmy, které se tepelně zpracovávají déle jak 30 minut. U této metody využíváme pouze obvodový hořák. Takto grilujeme například kachnu, kuře nebo ryby.

Přiklopením poklopu dosáhneme grilování, jako v horkovzdušné troubě. Integrovaný teploměr zaručí vždy přesnou kontrolu teploty uvnitř grilu. Gril je také vybaven miskou, zachycující odkapávající tuk.

A co více, na madle grilu je umístěné osvětlení, díky kterému vám nebude činit problém kontrola pokrmů i za tmy.

Gril lze jednoduše napojit na šestikilovou nebo desetikilovou plynovou bombu a grilování může začít.

Jako většina grilů Weber je i tento pro snadnou manipulaci umístěn na kolečkách. Nechcete-li gril přemísťovat, můžete si pořídit speciální obal, který váš gril ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?