Rychlé recepty

Slivovice – Zázračný lék, který je v malém množství velmi zdravý

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Za národní nápoj Čechů se dá bez větších diskuzí označit pivo, ale slivovice je bezesporu národní pálenkou. Milují ji všichni, kdo okusili, hned z několika důvodů.

Skvělé chuti, lákavému aroma a ‘’síle’’ slivovice se dá snadno propadnout, proto si dejte při jejím degustování pozor. Destilát vyrobený z dobře vyzrálých švestek je v malém množství lék, ale ve větším už existuje riziko závislosti, které může rozjet problém s alkoholismem.

Léčebné účinky slivovice

Jak již bylo řečeno, švestková pálenka je v malém množství velice zdravá, má celé spektrum léčebných účinků, pro které se vyplatí mít lahvinku slivovice doma.

Panáček čisté pálenky roztahuje cévy, a tím se tak stává skvělou prevencí před srdečními onemocněními. Rovněž je perfektní pro zatrávení (dobrého) jídla, protože skvěle rozpouští tuky.

Poctivá slivovice vyrobená dle tradičních postupů bez šizení a přidaných umělých konzervačních látek (př. Sudličkova Slivovice) je také výborným pomocníkem pro detoxikaci a obranyschopnost organismu. Stará pravda našich předků, že panák slivovice každé ráno zajistí věčné mládí, není vůbec přemrštěným tvrzením.

Je dokázáno, že pravidelné, zdravotní pití zabraňuje napadení organismu virovými a bakteriálními onemocněními. Slivovice všechno špatné z těla vyžene.

Nezapomeňte ji ani na dovolenou

Pokud se chystáte v létě do exotiky, rozhodně by ve vašem kufru láhev zázračné lihoviny chybět neměla. Předejdete tak zažívacím obtížím ze změny prostředí i jídelníčku.

Nemusíte ji jen pít

Tekutý lék nemusíte jen pít, můžete jen použít k zábalům a obkladům na bolavé klouby i zuby.

Další přínosy slivovice:

  • Ideální pro louhování bylinek – výroba kapek, mastiček
  • Zlepšuje myšlení
  • Dezinfikuje
  • Zabraňuje stresu, přepracovanosti a depresím

Zdravé destiláty a likéry všeho druhu najdete v ochodě PanAlfréd.cz

 

 

Může vás zajímat

Krůta u společného stolu

Přelom loňského a letošního roku je vyvrcholením mnoha příležitostí a důvodů k přípravě vynikajících rafinovaných pokrmů. Kulinářství je velmi kreativní sféra, ve které můžeme dát volnou ruku své představivosti a fantazii. Členové domácnosti a hosté určitě ocení to, že spojíme kreativitu v kuchyni s chutnými a vysoce kvalitními výrobky, například s krůtou.