Sharing economy: Půjčování od souseda nabývá na popularitě

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Máte pocit, že kupovat si střešní nosič na auto, když jedete na dovolenou s kolem jednou za rok, je zbytečné? Stejně tak z finančních důvodů si nechcete pořizovat motorovou pilu, kterou celoročně nevyužijete? Řešení je snadné. Půjčete si to!

 

Říká vám něco anglické spojení „sharing economy“ nebo snad označení „peer-to-peer? Jednoduše řečeno nejde o nic jiného, než o půjčování. Jedná se v podstatě o jednoduchý systém založený na sdílení věcí.

Určitě se vám již stalo, že jste někomu něco půjčili a že on vám to nevrátil. Stejně tak jste jistě už zažili při půjčení sekačky od souseda tu trapnou chvilku, co a kolik mu teď za to dát. S tím je ovšem nyní konec díky portálu Renbo.cz.

 

Půjčování má budoucnost

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Kupovat si totiž zahradní techniku, nástroje, čističe, vrtačky nebo dokonce i auto, když víte, že doba vaší využitelnosti nepřesáhne pár dní za rok, je zbytečné. Půjčovat a sdílet navzájem se sousedy či lidmi v okolí své zdroje, ať už ty lidské nebo materiální, se vyplatí. Ovšem pokud k tomu máte na pomoc ještě nějakou platformu, pak vše může být bez zbytečných obav a starostí.

Jak už bylo zmíněno, občas se může půjčení pěkně prodražit. Proto portál Renbo.cz čím dál tím oblíbenější „sharing economy“ zjednodušil a zpřehlednil. Díky němu si můžete spolehlivě půjčovat.

 

Jak to funguje?

V jednotlivých kategoriích si na www.renbo.cz vyberete například „dům a zahrada“ a v ní můžete snadno hledat požadovanou věc, kterou si chcete zapůjčit. Díky uživatelským recenzím se nemusíte obávat žádných podvodů. Předem budete vědět, na čem jste. Zboží si pak jednoduše zarezervujete přes portál.

Navíc vám odpadá starost zdlouhavého domlouvání a zjišťování. Vy sami si určíte, na jak dlouho si dané zboží půjčíte. Po vrácení se nemusíte starat o to, kde na další celý rok například motorovou pilu uskladnit, a stejně tak vám odpadá díky „sharing economy“ starost o údržbu.

 

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Profesionalita a kvalita je důležitá

V neposlední řadě, co jistě oceníte, je kvalita. Možná se vám již stalo, že jste si přes internet domluvili kvůli stěhování zapůjčení dodávky. Jenže když jste automobil uviděli, bylo vám jasné, že tento vrak snad nemá ani technický průkaz. Pokud vyzkoušíte půjčování zboží přes Renbo.cz, pak se vám nic podobného nestane.

I přesto, že je užívání služeb portálu zdarma, dostane se vám profesionality. Na katalog půjčovaného zboží a půjčoven je totiž osobně dohlíženo. Proto nemusíte mít ani obavy půjčit si přes Renbo.cz automobil na svatbu. Žádný „kus šrotu“ vám pro nevěstu nepřijede.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.