Rodinný hotel: Dovolená v prostředí úchvatné krajiny a čisté přírody

Krkonoše, zdroj: pixabay.com

Benecku se přezdívá vzdušné lázně, a to protože je tu skutečně čistý a zdravý vzduch a krajina jako z pohádky. Projít tu můžete hned několik památek, v blízkosti je i zoologická zahrada a mnoho jiných zajímavých turistických cílů. Náš rodinný hotel se nachází na Benecku a zve vás k poznání tohoto božského místa.

Zábava pro celou rodinu

Ať už vyrážíte s dětmi nebo bez nich – zabaví se tu vždy všichni bez ohledu na věk. Benecko leží v západních Krkonoších na jihozápadních svazích Jánského vrchu a hory Žalý. Z hory na Benecko shlíží kamenná rozhledna, ke které pohodlně dojdete pěšky, dojedete na kole nebo se necháte vyvézt lanovkou. Je zde stejně krásně jak v zimě, tak i v létě. Patří k nejoblíbenějším zdejších zimním střediskům a součástí je i veliký skiareál. Pokud sem zavítáte v létě, čeká vás úplně jiný pohled na hory a spousta památek nebo turistických atrakcí.

Co byste rozhodně měli vidět

Ubytujete-li, se na Benecku, čeká na vás příjemný a komfortní rodinný hotel. Odtud je to jen kousek na zdejší koupaliště i do dětského ZOO hřiště plného především domácích zvířátek. Také rozhlednu Žalý budete mít na dosah ruky. Pokud se rozhodnete prozkoumat širší okolí, nenechte si ujít zříceninu hradu Štěpanice u Horních Štěpanic, hrad Pecka, kterému se přezdívá perla Podkrkonoší nebo Bozkovské dolomitové jeskyně – jde o rozsáhlý jeskynní systém, který je jako jediný tvořen vápnitým dolomitem.

Vyzkoušejte přírodní koupání

Přátelský hotel pro rodiny s dětmi je v těsné blízkosti místního koupaliště – stačí ujít sto metrů a jste tam. Čeká vás tu hezké koupání i s dětským brouzdalištěm, ale pokud vám nevadí zajet si kousek dál – vydejte se na výlet do vodní nádrže Jahodnice. Od obce Benecko je vzdálena asi 22 km, byla vybudovaná v roce 1964 a nachází se u obce Úbislavice. Nádrž slouží k vodní rekreaci a čeká tu na vás příjemná a čistá voda, jejíž plocha zabírá 51 ha.

Pokud hledáte hotel přátelský pro rodiny s dětmi, ubytujte se v hotelu TOP Benecko – odtud budete mít všechno jako na dlani.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?