Profesionální obrábění kovu společností TOP MODERN

Obráběcí nástroje, zdroj: www.pixabay.com
Obráběcí nástroje, zdroj: www.pixabay.com

Každý domácí kutil se často setká s nejrůznějšími překážkami, kdy při jejich zdolání je nutná výroba speciálních přípravků a pomůcek, které nám ulehčí práci, nebo ušetří náklady za pořízení již hotových součástek.

Šikovný kutil si tak například na domácím soustruhu z železné kulatiny vysoustruží panty ke dveřím nebo úchyty k stolním zásuvkám. Řešíme-li technicky složitější problémy, v případě výroby specifických dílů a součástek, které nejsou na trhu dostupné, tak si s domácími nástroji nevystačíme.

V tom případě je nejvýhodnější obrátit se na firmu specializující se na CNC obrábění kovu. Ze zkušenosti mých známých, kteří shánějí specifické díly pro průmyslové stroje a zařízení, mohu potvrdit, že se tak děje poměrně často.

TOP MODERN – Specialisté na obrábění kovů

Svěřit zakázkovou výrobu specialistům má několik výhod. Zavedená firma, jakou je TOP MODERN z Opavy disponuje vlastním týmem konstruktérů, kteří jsou připraveni vyřešit jakýkoliv technický problém. Za 17 let existence společnosti mají technici zkušenosti s řešením standardních, ale především atypických problémů při obrábění kovů, které dovedou snadno vyřešit.

Nepostradatelnou výhodou profesionálů na obrábění kovu je široká paleta obráběcích strojů od soustruhů, fréz, horizontálních i souřadnicových

Obrábění kovu, zdroj: www.pixabay.com
Obrábění kovu, zdroj: www.pixabay.com

vrtaček až po brusky, hloubící stroj a drátovou řezačku. Díky tomu neexistují při obrábění téměř žádné výrobní bariéry.

Společnost TOP MODERN dovede vyrobit průmyslové součástky a zařízení podle dodané výkresové dokumentace, případně vám navrhne a sestaví vlastní způsob řešení.

Obrábění kovu CNC technologií zaručuje zpracování s důrazem na nejvyšší kvalitu a přesnost výrobků.

Druhy obrábění kovů

Pro čtenáře, kteří se v možnostech obrábění kovů příliš nevyznají, máme zde menší rekapitulaci. Firma TOP MODERN nabízí obrání kovů prostřednictvím:

Vrtání, které je základní obráběcí činností. Do obrobku lze vyvrtat otvory nejrůznějších průměrů. K vrtání slouží strojní, souřadnicové a horizontální vrtačky.

Soustružení je specifickou činností, při které je obrobek pevně uchycen v čelistech, které rotují. K rotujícímu obrobku se přibližuje posuvný nůž, který materiál z obrobku postupně ubírá a pravidelně ho v obráběné části zakulatí. TOP MODERN obrábí kovy na univerzálních i CNC soustruzích.

Hotový výrobek, zdroj: www.pixabay.com
Hotový výrobek, zdroj: www.pixabay.com

Frézování je činností, kdy pro změnu rotuje obráběcí stroj – fréza a upnutý výrobek se libovolně posouvá a otáčení podle potřeb obrábění. Frézování je vhodné k hloubení drážek, k atypickému ubírání materiálu, případně k hloubení atypických otvorů. V opavské společnosti TOP MODERN frézují na universálních, nástrojařských i CNC frézách.

Broušení představuje poslední hlavní činnost při obrábění kovů. Při broušení dochází k odebírání materiálů nástrojem s nahodile orientovanými břity, respektive prostřednictvím zdrsněných povrchů s vysokou mechanickou odolností, jakými jsou brusné kotouče. Obrábění kovů broušením lze na kulato, na plocho nebo horizontálně.

Setkáte-li se při své činnosti s technickými překážkami, nebojte se oslovit společnost na CNC obrábění kovů TOP MODERN, která vám ráda podá pomocnou ruku.

 

Může vás zajímat

Činky jako sůl nad zlato. Proč na tuto prostou sportovní pomůcku nedáme dopustit?

Důležitost činek v silovém tréninku je nepopiratelná. Stejně nepostradatelnou roli však tyto sportovní pomůcky mají, přijde-li na kardio cvičení. Muži i ženy po celém světě si bez nich jednoduše svou pravidelnou dávku sportovní aktivity nedovedou představit. Proč jsou ale činky vlastně tak skvělé?