Profesionální obrábění kovu společností TOP MODERN

Obráběcí nástroje, zdroj: www.pixabay.com
Obráběcí nástroje, zdroj: www.pixabay.com

Každý domácí kutil se často setká s nejrůznějšími překážkami, kdy při jejich zdolání je nutná výroba speciálních přípravků a pomůcek, které nám ulehčí práci, nebo ušetří náklady za pořízení již hotových součástek.

Šikovný kutil si tak například na domácím soustruhu z železné kulatiny vysoustruží panty ke dveřím nebo úchyty k stolním zásuvkám. Řešíme-li technicky složitější problémy, v případě výroby specifických dílů a součástek, které nejsou na trhu dostupné, tak si s domácími nástroji nevystačíme.

V tom případě je nejvýhodnější obrátit se na firmu specializující se na CNC obrábění kovu. Ze zkušenosti mých známých, kteří shánějí specifické díly pro průmyslové stroje a zařízení, mohu potvrdit, že se tak děje poměrně často.

TOP MODERN – Specialisté na obrábění kovů

Svěřit zakázkovou výrobu specialistům má několik výhod. Zavedená firma, jakou je TOP MODERN z Opavy disponuje vlastním týmem konstruktérů, kteří jsou připraveni vyřešit jakýkoliv technický problém. Za 17 let existence společnosti mají technici zkušenosti s řešením standardních, ale především atypických problémů při obrábění kovů, které dovedou snadno vyřešit.

Nepostradatelnou výhodou profesionálů na obrábění kovu je široká paleta obráběcích strojů od soustruhů, fréz, horizontálních i souřadnicových

Obrábění kovu, zdroj: www.pixabay.com
Obrábění kovu, zdroj: www.pixabay.com

vrtaček až po brusky, hloubící stroj a drátovou řezačku. Díky tomu neexistují při obrábění téměř žádné výrobní bariéry.

Společnost TOP MODERN dovede vyrobit průmyslové součástky a zařízení podle dodané výkresové dokumentace, případně vám navrhne a sestaví vlastní způsob řešení.

Obrábění kovu CNC technologií zaručuje zpracování s důrazem na nejvyšší kvalitu a přesnost výrobků.

Druhy obrábění kovů

Pro čtenáře, kteří se v možnostech obrábění kovů příliš nevyznají, máme zde menší rekapitulaci. Firma TOP MODERN nabízí obrání kovů prostřednictvím:

Vrtání, které je základní obráběcí činností. Do obrobku lze vyvrtat otvory nejrůznějších průměrů. K vrtání slouží strojní, souřadnicové a horizontální vrtačky.

Soustružení je specifickou činností, při které je obrobek pevně uchycen v čelistech, které rotují. K rotujícímu obrobku se přibližuje posuvný nůž, který materiál z obrobku postupně ubírá a pravidelně ho v obráběné části zakulatí. TOP MODERN obrábí kovy na univerzálních i CNC soustruzích.

Hotový výrobek, zdroj: www.pixabay.com
Hotový výrobek, zdroj: www.pixabay.com

Frézování je činností, kdy pro změnu rotuje obráběcí stroj – fréza a upnutý výrobek se libovolně posouvá a otáčení podle potřeb obrábění. Frézování je vhodné k hloubení drážek, k atypickému ubírání materiálu, případně k hloubení atypických otvorů. V opavské společnosti TOP MODERN frézují na universálních, nástrojařských i CNC frézách.

Broušení představuje poslední hlavní činnost při obrábění kovů. Při broušení dochází k odebírání materiálů nástrojem s nahodile orientovanými břity, respektive prostřednictvím zdrsněných povrchů s vysokou mechanickou odolností, jakými jsou brusné kotouče. Obrábění kovů broušením lze na kulato, na plocho nebo horizontálně.

Setkáte-li se při své činnosti s technickými překážkami, nebojte se oslovit společnost na CNC obrábění kovů TOP MODERN, která vám ráda podá pomocnou ruku.

 

Může vás zajímat

Jak řešit elektroinstalaci v rodinném domě? Základem jsou kvalitní kabely i jističe

Pro plnohodnotné využívání nejrůznějších elektrospotřebičů je ovšem třeba správně navržená a kvalitní elektroinstalace a zapojení kvalitních jističů, rozvaděčů.