Příprava k maturitním zkouškám z matematiky

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

U letošních maturitních zkoušek nezvládlo testy z matematiky 24 % studentů. Podobný výsledek byl i loni. Pokud i vašeho potomka čeká v tomto školním roce maturita, nepodceňujte přípravu a zapište ho na doučování matematiky.

 

U státní maturity pohoří téměř každý čtvrtý student. Matematika je proto oprávněným strašákem mnoha studentů a jejich rodičů. S přípravou jsou na tom nejlépe gymnazisté, kterých propadlo pouze 1,7 % studentů. Naopak nejhorší výsledky zaznamenali střední odborná učiliště s 33,1 % neúspěšných maturantů. U nástavbových studií dokonce neuspěl téměř každý druhý student.

Příprava na maturitní testy z matematiky

Matematika ale není nepokořitelná. Důsledným procvičováním typových příkladů zvládne maturitu z matematiky téměř každý. Úspěšná příprava tkví v důslednosti a také správném vysvětlení aspektů, které dítě nepochopilo ve škole, a které sami rodiče nejsou mnohdy schopni vysvětlit.

K přípravě na maturitu je skvělým pomocníkem doučování matematiky. Zkušení lektoři sestaví individuální plán přípravy, který je uzpůsoben výkonu a potřebám studenta. Problematické části vždy vysvětlí a dohlédnout na důsledné procvičování příkladů vyskytujících se na maturitních testech.

Součástí doučování matematiky k maturitě jsou také pravidelné cvičné testy, jejich vyhodnocování a sledování pokroků studenta. Příprava k maturitě z matematiky je vhodnou formou jak bez obtíží složit maturitní zkoušku, při které vaše děti nepřekvapí ani často diskutovaná úloha výpočtu povrchu papírové čepice.

 Příprava k přijímacím zkouškám na střední školy

Doučování přijde vhod nejen k přípravě na maturitu, ale také k přípravě na přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Přínosem pro žáky je doučení problémové látky a získání zkušeností s testy limitované časem. Doučování na přijímací zkoušky zároveň pomůže zvládnout stres, který při přijímačkách mladé studenty doprovází.

 Doučování se zkušenými lektory

Na profesionální doučování matematiky se specializuje 2+2 ŠKOLA MATEMATIKY v Českých Budějovicích. Škola matematiky připravuje speciální kroužky pro přípravu žáků na přijímací zkoušky a studentů na maturitní zkoušky. Součástí výuky je také individuální pomoc a procvičování učiva, kterému dítě nerozumí.

Nově 2+2 ŠKOLA MATEMATIKY rozšířila své službu o doučování českého a anglického jazyka, které žákům pomáhá s gramatikou, pravidly českého pravopisu, se slohovými cvičeními a konverzací v případě anglického jazyka.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?