Přestavba bicyklu na elektrokolo

Zdroj: www.citybikes.cz
Zdroj: www.citybikes.cz

Jistě se vám již při nedělní vyjížďce na kole stalo, že zatímco vy ze všech sil šlapete, abyste vyjeli táhlý kopec, a v duchu proklínáte špatně zvolenou trasu, tak vás s úsměvem na tváři ladně předjede o generaci starší cyklista. Ne, že by snad měl lepší fyzičku. Jen se nechce unavit, a tak jezdí na elektrokole.

Právě elektrokola v posledních letech zaznamenaly obrovský boom. Naštěstí již je dávno pryč doba, kdy si kutilové motor na kolo instalovali z křovinořezů a motorových pil, které byly nejen těžké, ale hlavně nebezpečné.

Díky vývoji nových akumulátorů, především Lithiu-iontových (Li-Ion), které disponují mnohonásobně větší kapacitou, nízkou hmotností a vysokou životností, je možné tyto zdroje využívat právě pro pohon jízdních kol.

Proto není pořízení kola s vlastním elektropohonem pouhým snem, ale realitou. Navíc s pomocí několika dílů si elektrokolo z vlastního kola můžete sestavit i doma.

Výhody elektrokola

Výhodou elektrokol je plynule regulovatelný výkon motoru, který vám šlápne do pedálů, právě když to potřebujete. Elektrokola mohou mít podle kapacity baterie dojezd až 100 km a více. Baterie je nabitá přibližně za 4 hodiny. Přičemž výkon elektromotoru postačí na přepravu cyklisty s váhou až 120 kg.

Pokud se rozhodnete pro pořízení elektrokola nabízí se dvě možnosti. Buď si pořídit zbrusu nové kolo již s elektrickým pohonem, nebo si přestavět váš stávající bicykl.

Jak si postavit elektrokolo?

K přestavbě bickylu na elektrokolo slouží speciální přestavbová sada na elektrokolo. Tento set obsahuje veškeré potřebné díly, které k přestavbě potřebujete. Tím je především elektromotor, akumulátor (nejčastěji s Li-Ion články), převodník, digitální ovladač s tachometrem a další instalační materiál. Celou sadu můžete zakoupit v obchodě Citybikes v pražských Vršovicích nebo v internetovém obchodě www.citybikes.cz.

Instalace elektrosetu

Samotná instalace elektrického setu není příliš náročná. Šikovný kutil má přestavbu hotovou přibližně za 60 minut. Jako návod vám poslouží praktické video, které naleznete na stránkách citybikes.cz. Pokud se raději spolehnete na profesionály, v Citybikes vám zakoupený elektroset rádi instalují.

Jakmile je přestavba hotová, můžete bez námahy vyrazit na novém elektrokole vstříc poznávání nových míst.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?