Praktické přenosné ohniště

zdroj: vladeko.cz
zdroj: vladeko.cz

Tento týden nebude v našem hledáčku klasický gril. Zaměříme se na praktické ohniště Weber.

Pokud patříte k milovníkům večerních posezení u ohně, pak si jistě přijdete na své. Není nad příjemnou atmosféru u plápolajícího ohně a za zvuku letních cikád a praskajícího dřeva.

Problémem je, že ne na každém místě můžeme rozdělat. Například nemáme na zahradě vybudované stále ohniště a ani ho nemáme v plánu vybudovat, nebo bychom rádi přesouvali ohniště dle svých představ.

Pro tyto účely nám poslouží mobilní ohniště Weber, které můžeme lehce přemísťovat, a tak si můžeme ohýnek založit vždy v jiné části zahrady. Nespornou výhodou tohoto ohniště je horní stříška, která oheň ochrání před nepřízní počasí.

Konstrukce ohniště

Celé ohniště je vyrobeno z oceli se smaltovaným povrchem a skládá se z kotle o průměru 72 cm, ve kterém můžeme rozdělávat oheň. Kotel nám zároveň slouží jako tepelný štít, čímž zamezuje prostupnosti tepla směrem dolů. Pod kotlem je umístěn popelník, který zachycuje žhavé uhlíky a znemožňuje propálení podkladového místa, na kterém ohniště stojí.

Ohniště je pro bezpečné a stabilní umístění postaveno na čtyřech kvalitních opěrných nohách.

Součástí ohniště je taká střední díl a vrchní poklop. Obě tyto části jsou odnímatelné a mají velice praktický efekt. Díky samotné konstrukci spodního kotle a vrchního poklopu neuniká teplo neefektivně nahoru ale šíří se do stran a poskytuje větší tepelný efekt pro přísedící.

Na samotný kotel a poklop ohniště je výrobcem poskytována záruka 10 let.

Ohniště Weber neposkytuje jen zdroj tepla a krásnou podívanou. Na ohni si můžeme například opéct klasické špekáčky a vychutnat si atmosféru táboráků.

 

Zhašení ohně

Rozhodneme-li se naše posezení u ohně ukončit, můžeme oheň lehce zhasit odejmutím středního dílu a přiklopením poklopu na ohniště.

Ohniště Weber je ideální volbou jak strávit večer u ohně, aniž bychom udělali nepořádek na zahradě nebo terase. Navíc lze ohniště kdykoliv lehce přemístit nebo dokonce převézt na chalupu.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?