Praktické přenosné ohniště

zdroj: vladeko.cz
zdroj: vladeko.cz

Tento týden nebude v našem hledáčku klasický gril. Zaměříme se na praktické ohniště Weber.

Pokud patříte k milovníkům večerních posezení u ohně, pak si jistě přijdete na své. Není nad příjemnou atmosféru u plápolajícího ohně a za zvuku letních cikád a praskajícího dřeva.

Problémem je, že ne na každém místě můžeme rozdělat. Například nemáme na zahradě vybudované stále ohniště a ani ho nemáme v plánu vybudovat, nebo bychom rádi přesouvali ohniště dle svých představ.

Pro tyto účely nám poslouží mobilní ohniště Weber, které můžeme lehce přemísťovat, a tak si můžeme ohýnek založit vždy v jiné části zahrady. Nespornou výhodou tohoto ohniště je horní stříška, která oheň ochrání před nepřízní počasí.

Konstrukce ohniště

Celé ohniště je vyrobeno z oceli se smaltovaným povrchem a skládá se z kotle o průměru 72 cm, ve kterém můžeme rozdělávat oheň. Kotel nám zároveň slouží jako tepelný štít, čímž zamezuje prostupnosti tepla směrem dolů. Pod kotlem je umístěn popelník, který zachycuje žhavé uhlíky a znemožňuje propálení podkladového místa, na kterém ohniště stojí.

Ohniště je pro bezpečné a stabilní umístění postaveno na čtyřech kvalitních opěrných nohách.

Součástí ohniště je taká střední díl a vrchní poklop. Obě tyto části jsou odnímatelné a mají velice praktický efekt. Díky samotné konstrukci spodního kotle a vrchního poklopu neuniká teplo neefektivně nahoru ale šíří se do stran a poskytuje větší tepelný efekt pro přísedící.

Na samotný kotel a poklop ohniště je výrobcem poskytována záruka 10 let.

Ohniště Weber neposkytuje jen zdroj tepla a krásnou podívanou. Na ohni si můžeme například opéct klasické špekáčky a vychutnat si atmosféru táboráků.

 

Zhašení ohně

Rozhodneme-li se naše posezení u ohně ukončit, můžeme oheň lehce zhasit odejmutím středního dílu a přiklopením poklopu na ohniště.

Ohniště Weber je ideální volbou jak strávit večer u ohně, aniž bychom udělali nepořádek na zahradě nebo terase. Navíc lze ohniště kdykoliv lehce přemístit nebo dokonce převézt na chalupu.

Může vás zajímat

Činky jako sůl nad zlato. Proč na tuto prostou sportovní pomůcku nedáme dopustit?

Důležitost činek v silovém tréninku je nepopiratelná. Stejně nepostradatelnou roli však tyto sportovní pomůcky mají, přijde-li na kardio cvičení. Muži i ženy po celém světě si bez nich jednoduše svou pravidelnou dávku sportovní aktivity nedovedou představit. Proč jsou ale činky vlastně tak skvělé?