Pozvánka na Hlučínský majáles

majáles1Nezisková organizace Ha Kultura vás zve na Hlučínský majáles, který se uskuteční v pátek 29. dubna v prostranství hlučínského zámku.

Hlučínský majáles má v Hlučíně už několikaletou tradici. Tento rok bude opět ve květinovém stylu, jak si určili sami studenti. Poté bude pokračovat stavění májky na náměstí s vyhlášením krále a královny majálesu, následně pak program v prostranství hlučínského zámku.

Harmonogram:

14:50 – 15:15   Průvod, májka na náměstí
15:20 – 16:10   Pěvecký sbor gymnázia
6:45 – 17:30   Světlo
17:55 – 18:40   Cocaine Party
19:05 – 19:55   Ptakustik s kapelou
20:20 – 21:15   That Shy Band
21:45 – 22:40   Sakumprásk
23:05 – 23:55   Krackhouse Family
00:00   Afterparty v klubu Piwáč: DJ Lowa

Na majálesu vystoupí

Sakumprásk- Karvinská ska-punková kapela funguje přes 12 let, od jejího vzniku odehráli mnoho koncertů v Čechách, na Slovensku, ale třeba i v Banátu. V Hlučíně se objevili na historicky prvním majálesu v roce 2010 na náměstí. Teď si to zopakují, jen o pár desítek metrů opodál, u zámku.

Ptakustik s kapelou- Akustický sólový projekt bývalého zpěváka z Punkhart se začal datovat roku 2013, přesun od punkrocku k písničkářství mu přinesl například druhé místo v soutěži Radegast Líheň 2015. Ptakustik sází na chytlavé melodie s českými texty písní. Na majálesu bude mít premiéru s doprovodnou kapelou, tak je určitě se na co těšit.

That Shy Band- Havířovská kapela v čele se sympatickou zpěvačkou řadící se k originálnímu hudebnímu stylu pop-jazz. Kapela je plná energie, kšand, motýlků a je vše, jen ne SHY.

Krackhouse Family- Tuto funky revival kapelu není potřeba v Hlučíně a okolí dlouze představovat. Skupina funguje od roku 2014 a jejím specifikem je ženský zpěv v doprovodu tří vokalistek. Písně např. od Bruna Marse, Pharella Williamse, dua Daft Punk či Amy Winehouse uzavřou letošní majáles.

Cocaine Party- Opavská parta mladých kluků, kteří fungují přibližně od roku 2009. Kapela žánrově začala jako rocková, ale postupem času zakotvila ve stylu, který jí byl nejbližší – rock’n’roll s lehkým nádechem punku. Kapela klade důraz na show a koncerty plné energie.

Světlo- Mladí kluci z Havířova fungují teprve krátce a do povědomí posluchačů se teprve snaží dostat. Hrají autorské písně v pop-rockovém stylu s českými texty.

Pěvecký sbor gymnázia- Program letošního majálesu otevře sbor hlučínského gymnázia vedený profesorem Petrem Hrabovským.

Vstupné na majáles bude dobrovolné.

Majáles Hlučín

Může vás zajímat

Činky jako sůl nad zlato. Proč na tuto prostou sportovní pomůcku nedáme dopustit?

Důležitost činek v silovém tréninku je nepopiratelná. Stejně nepostradatelnou roli však tyto sportovní pomůcky mají, přijde-li na kardio cvičení. Muži i ženy po celém světě si bez nich jednoduše svou pravidelnou dávku sportovní aktivity nedovedou představit. Proč jsou ale činky vlastně tak skvělé?