Pozvánka na Hlučínský majáles

majáles1Nezisková organizace Ha Kultura vás zve na Hlučínský majáles, který se uskuteční v pátek 29. dubna v prostranství hlučínského zámku.

Hlučínský majáles má v Hlučíně už několikaletou tradici. Tento rok bude opět ve květinovém stylu, jak si určili sami studenti. Poté bude pokračovat stavění májky na náměstí s vyhlášením krále a královny majálesu, následně pak program v prostranství hlučínského zámku.

Harmonogram:

14:50 – 15:15   Průvod, májka na náměstí
15:20 – 16:10   Pěvecký sbor gymnázia
6:45 – 17:30   Světlo
17:55 – 18:40   Cocaine Party
19:05 – 19:55   Ptakustik s kapelou
20:20 – 21:15   That Shy Band
21:45 – 22:40   Sakumprásk
23:05 – 23:55   Krackhouse Family
00:00   Afterparty v klubu Piwáč: DJ Lowa

Na majálesu vystoupí

Sakumprásk- Karvinská ska-punková kapela funguje přes 12 let, od jejího vzniku odehráli mnoho koncertů v Čechách, na Slovensku, ale třeba i v Banátu. V Hlučíně se objevili na historicky prvním majálesu v roce 2010 na náměstí. Teď si to zopakují, jen o pár desítek metrů opodál, u zámku.

Ptakustik s kapelou- Akustický sólový projekt bývalého zpěváka z Punkhart se začal datovat roku 2013, přesun od punkrocku k písničkářství mu přinesl například druhé místo v soutěži Radegast Líheň 2015. Ptakustik sází na chytlavé melodie s českými texty písní. Na majálesu bude mít premiéru s doprovodnou kapelou, tak je určitě se na co těšit.

That Shy Band- Havířovská kapela v čele se sympatickou zpěvačkou řadící se k originálnímu hudebnímu stylu pop-jazz. Kapela je plná energie, kšand, motýlků a je vše, jen ne SHY.

Krackhouse Family- Tuto funky revival kapelu není potřeba v Hlučíně a okolí dlouze představovat. Skupina funguje od roku 2014 a jejím specifikem je ženský zpěv v doprovodu tří vokalistek. Písně např. od Bruna Marse, Pharella Williamse, dua Daft Punk či Amy Winehouse uzavřou letošní majáles.

Cocaine Party- Opavská parta mladých kluků, kteří fungují přibližně od roku 2009. Kapela žánrově začala jako rocková, ale postupem času zakotvila ve stylu, který jí byl nejbližší – rock’n’roll s lehkým nádechem punku. Kapela klade důraz na show a koncerty plné energie.

Světlo- Mladí kluci z Havířova fungují teprve krátce a do povědomí posluchačů se teprve snaží dostat. Hrají autorské písně v pop-rockovém stylu s českými texty.

Pěvecký sbor gymnázia- Program letošního majálesu otevře sbor hlučínského gymnázia vedený profesorem Petrem Hrabovským.

Vstupné na majáles bude dobrovolné.

Majáles Hlučín

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?