Pozorování zvířat a zabezpečení chat díky fotopastem

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Jste-li vášniví nimrodi, pak jistě chcete mít zdokumentováno, co se děje ve vašem revíru a jaká zvířata se v něm pohybují. Za tímto účelem poslouží moderní fotopasti, které zvíře vyfotí a snímek vám rovnou zašlou na mail nebo mobilní telefon. Fotopasti naleznou také uplatnění při ochraně majetku, kdy skrytě zaznamenají podobu zloděje a jsou proto vhodné k zabezpečení chat.

 

Fotopasti na zvířata

Za účelem pořízení snímků zvířat je nutné fotopast umístit na vhodné místo. Nejčastěji je to v okolí krmelců a obvyklých tras zvířete.

Ve dne fotopasti pořizují barevné fotografie ve vysokém rozlišení, zatímco v noci dovedou fotit nebo nahrávat krátké video v černobílém provedení. Aby fotografie byly výraznější, fotopasti určené na zvířata využívají bílé led diody, kterými prostor nepatrně osvětlí a přitom zvíře nevyplaší.

Pořízené fotografie jsou uloženy na paměťovou kartu, kterou snadno přehrajete v počítači. Jistě vás ale zajímá reálný přenos fotografií do tepla vašeho domova. Za tímto účelem stačí pořídit fotopast s integrovaným GSM modulem, a umístit do něj standardní telefonní SIM kartu. Poté vám budou pořízení fotografie chodit na mobil nebo přes datové balíčky přímo na e-mail.

Vždy tak budete mít jasný přehled, která zvířata navštěvují váš krmelec.

Princip fungování

Fotopast, zdroj: www.e-fotopast.cz
Fotopast, zdroj: www.e-fotopast.cz

Fotopasti fungují na principu aktivování tepelného snímače. Jakmile PIR čidlo detekuje tepelný pohyb, fotopast se aktivuje a

pořídí snímky, nebo krátké video, které uloží na SD kartu a případně je odešle majiteli. Fotopasti disponují širokým zorným úhlem, díky kterému je na snímcích zachyceno celé zvíře a to i v případech, kdy je bezprostředně blízko snímací optice.

 

Fotopasti na zloděje

Fotopasti pomáhají také k ochraně majetku a usvědčení zlodějů. Využívá je celá řada města, obcí ale také policejních oddělení.

Fotopasti jsou vhodné pro zabezpečení chat. Podmínkou je zařízení dobře zamaskovat a použít fotopast s neviditelným bleskem. Díky této funkci bude zloděj vyfocen, aniž by ho na to upozornilo jakékoliv světelné znamení. Fotopasti jsou také zcela bezhlučné, nemusíte mít tedy strach, že by zloděj zařízení objevil a ukradl ho společně i s pořízenými snímky.

S modulem GSM vám do několika vteřin přijde MMS s fotografií a vy můžete včas upozornit policii k prověření situace a jako důkaz použít pořízenou fotografii.

Fotopasti už pomohly zamezit, případně usvědčit mnoho vykradačů chat a osvědčily se jako výborný pomocník při boji proti kriminalitě. Užitečné informace o použití a široký výběr fotopastí naleznete na stránkách www.e-fotopast.cz.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?