Potřebovala jsem sněhule do hor

Zdroj: www.svetbot.cz
Zdroj: www.svetbot.cz

Zima už není pouze v kalendáři, ale v posledních dnech nám ukázala svou pravou tvář. Silný vítr, velké mrazy a tvořící se ledovka. Jelikož jsem ale milovnicí zimního počasí a turistika po zasněžených cestách mi není cizí, tak jsem hned při prvním pořádném nánosu sněhu zajásala.

Rozhodla jsem se tedy vyrazit i na lyže, se kterými mám jasně spjatou také zimní turistiku. Ovšem tady právě nastal problém. Moje několik let staré sněhule jsou již ty tam, a tak letos nastal správný čas na nákup nových. Nevyznávám však davy lidí a fronty v obchodech, proto jsem zkusila pro mě osvědčenou možnost. Nákup přes internet.

Často nakupuji na různých e-shopech a někdy jsem z nákupu méně spokojená, jindy zase více. Zadala jsem tedy do vyhledávače spojení „dámské sněhule“ a najednou na mě vyskočily. Byly krásné, sněhově bílé s růžovým potiskem. Na první pohled zcela neodolatelné. Jak jsem se blíže dozvěděla, jednalo se o sněhule Mutant High Braille značky Snoboot. Když jsem ještě zjistila, že na boty je 36 % sleva, jen horko těžko se mi chtělo hledat nějaké jiné. Jenže něco mě k tomu přeci jen donutilo.

Snoboot Zdroj: www.svetbot.cz
Snoboot
Zdroj: www.svetbot.cz

Na mé „zimní kombinéze“ byste jen stěží hledaly jakékoli prvky s barvou bílou či růžovou. Má představa byla jasná. Chtěla jsem teplé černé sněhule, se kterými se v horách neztratím. Tak jsem hledala dál.

Nakonec jsem tedy zůstala věrná své prověřené značce Adidas. Vybrala jsem sněhule Choleah Laceup v barvě černé. V popisku bylo uvedeno, že se jedná o velice lehké dámské sněhule z funkčního materiálu. Zároveň jsou boty vyrobené tak, aby co nejméně klouzaly, a jejich vnitřek je z umělého kožichu a podšívky. Všechno to jsou pro mě důležitá fakta, která jsem zohlednila při výběru.

Zdroj: www.svetbot.cz
Adidas
Zdroj: www.svetbot.cz

Když mi sněhule druhý den po objednání dorazily domu, dlouho jsem se modlila, abych nebyla zklamaná a nemusela je ještě ten den vracet. Naštěstí mně uklidňovala možnost vrácení peněz a zdarma zpětné poštovné.

Ovšem mé obavy nebyly na místě. Sněhule splnily všechna má očekávání a bez újmy přežily i první zimní pochody. Pevně doufám, že s nimi budu stejně spokojená ještě alespoň několik příštích sezón. I když tomu už teď sama nevěřím, protože příští rok už budu mít vyhlídnuté zase nové, což jistě dámy pochopí.

A kamže jsem to nakonec zabruslila při svém hledání sněhulí? Snad sám sníh mě zavál na internetový obchod SvětBot.cz, kde jsem si již teď vybrala boty i na léto, tak doufám, že jim ta doprava zdarma vydrží ještě aspoň do jara.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?