Potřebovala jsem sněhule do hor

Zdroj: www.svetbot.cz
Zdroj: www.svetbot.cz

Zima už není pouze v kalendáři, ale v posledních dnech nám ukázala svou pravou tvář. Silný vítr, velké mrazy a tvořící se ledovka. Jelikož jsem ale milovnicí zimního počasí a turistika po zasněžených cestách mi není cizí, tak jsem hned při prvním pořádném nánosu sněhu zajásala.

Rozhodla jsem se tedy vyrazit i na lyže, se kterými mám jasně spjatou také zimní turistiku. Ovšem tady právě nastal problém. Moje několik let staré sněhule jsou již ty tam, a tak letos nastal správný čas na nákup nových. Nevyznávám však davy lidí a fronty v obchodech, proto jsem zkusila pro mě osvědčenou možnost. Nákup přes internet.

Často nakupuji na různých e-shopech a někdy jsem z nákupu méně spokojená, jindy zase více. Zadala jsem tedy do vyhledávače spojení „dámské sněhule“ a najednou na mě vyskočily. Byly krásné, sněhově bílé s růžovým potiskem. Na první pohled zcela neodolatelné. Jak jsem se blíže dozvěděla, jednalo se o sněhule Mutant High Braille značky Snoboot. Když jsem ještě zjistila, že na boty je 36 % sleva, jen horko těžko se mi chtělo hledat nějaké jiné. Jenže něco mě k tomu přeci jen donutilo.

Snoboot Zdroj: www.svetbot.cz
Snoboot
Zdroj: www.svetbot.cz

Na mé „zimní kombinéze“ byste jen stěží hledaly jakékoli prvky s barvou bílou či růžovou. Má představa byla jasná. Chtěla jsem teplé černé sněhule, se kterými se v horách neztratím. Tak jsem hledala dál.

Nakonec jsem tedy zůstala věrná své prověřené značce Adidas. Vybrala jsem sněhule Choleah Laceup v barvě černé. V popisku bylo uvedeno, že se jedná o velice lehké dámské sněhule z funkčního materiálu. Zároveň jsou boty vyrobené tak, aby co nejméně klouzaly, a jejich vnitřek je z umělého kožichu a podšívky. Všechno to jsou pro mě důležitá fakta, která jsem zohlednila při výběru.

Zdroj: www.svetbot.cz
Adidas
Zdroj: www.svetbot.cz

Když mi sněhule druhý den po objednání dorazily domu, dlouho jsem se modlila, abych nebyla zklamaná a nemusela je ještě ten den vracet. Naštěstí mně uklidňovala možnost vrácení peněz a zdarma zpětné poštovné.

Ovšem mé obavy nebyly na místě. Sněhule splnily všechna má očekávání a bez újmy přežily i první zimní pochody. Pevně doufám, že s nimi budu stejně spokojená ještě alespoň několik příštích sezón. I když tomu už teď sama nevěřím, protože příští rok už budu mít vyhlídnuté zase nové, což jistě dámy pochopí.

A kamže jsem to nakonec zabruslila při svém hledání sněhulí? Snad sám sníh mě zavál na internetový obchod SvětBot.cz, kde jsem si již teď vybrala boty i na léto, tak doufám, že jim ta doprava zdarma vydrží ještě aspoň do jara.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.