Nejprodávanější hračky pro kluky

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Kluci milují hračky stejně, jako holčičky. I když se hračky pro holky a kluky podstatně liší, jedno mají společné – přinášejí zábavu plnou dobrodružství! Ale jaké jsou vlastně nejprodávanější hračky pro kluky? To se různí hlavně dle věku dítěte.

Malí kluci ocení zejména autíčka, ať už na setrvačník, tahací autíčka nebo autíčka na dálkové ovládání. S nadsázkou lze říci, že všechno co má kola a nablýskanou kapotu se řadí mezi nejprodávanější hračky pro kluky. Věděli jste ale, že autíčka nepatří pouze k zábavným hračkám, ale že mají i značný vliv na rozvoj dětských pohybových schopností? Pokud dítě nevlastní zrovna autíčko na dálkové ovládání, k jeho rozjetí se potřebuje hýbat. A taková jízda z obývacího pokoje do ložnice, několikrát tam a zpět vydá za jednu hodinu tělocviku!

Není autíčko, jako autíčko…

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ovšem není autíčko, jako autíčko! Dítě si může samo vybrat, s jakým typem vozidla si bude hrát. Mezi nejprodávanější hračky se tak řadí nejen osobní autíčka, ale také vozidla záchranné služby či vojenská technika. Větší kluci potom ocení zejména RC modely vojenské techniky. Ta nabízí plně funkční tanky, které jezdí, střílejí a prostě fungují, jako opravdová vojenská vozidla. Mezi nejprodávanější hračky pro kluky patří i oblíbená vojenská řada stavebnic Cobi, která k sestavení nabízí celou vojenskou armádu. Tato hračka dítě zabaví rovnou dvojnásobně! Před rozpoutáním boje si budou kluci muset své vojenské vozidlo napřed sestavit.

Stavebnice je synonymem pro nejprodávanější hračky

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

A u stavebnic ještě chvíli zůstaneme. Jejich oblíbenost je u kluků tak velká, že by bylo nepatřičné nezmínit je v souvislosti s nejprodávanějšími hračkami pro kluky. A je zcela jedno, zda se jedná o tolik oblíbené a celosvětově známé stavebnice Lego nebo o nic méně kupované stavebnice Playmobil. Ostatně malí kluci už si vyberou svou nejoblíbenější stavebnici. Ještě aby ne, vždyť mají z čeho vybírat! Děti se zabaví se stavebnicemi Eitech, Bloco, B-Toys, Merkur, Meccano, Wader i dalšími druhy.

Veškeré stavebnice, ať už po dítěti žádají sestavit vůz, domeček či robota mají jedno společné. Značným způsobem u dětí podporují jejich tvořivost, prostorovou představivost a rozvíjí jemnou motoriku. Možná taky proto se stavebnice mohou pyšnit označením nejprodávanější hračka pro kluky.

Roboti, autodráhy a sběratelské hračky také patří k velmi prodávaným kouskům

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ostatně k nejprodávanějším hračkám pro kluky patří i nejrůznější robotické hračky. Ocenit můžete například roztomilost robotického štěněte od společnosti Cobi. O pozornost kluků se však hlásí i sběratelské hračky, které milují snad všechny děti. Je taková zábava hračky sbírat a pak je s kamarády vyměňovat! Kluci tak mohou posbírat všechny Gougony, Gormity, Bakugany a další sběratelské figurky.

Jak vidíte, v seznamu nejprodávanějších hraček pro kluky najdete spoustu různých hraček, neboť jak se říká – sto lidí, sto chutí. U dětí tohle pravidlo samozřejmě platí až dvojnásobně!

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.