Na výlet do Prahy

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Praha je hlavní město České republiky. Díky své rozloze 496 km2 a počtu obyvatel 1 290 211 je největším městem u nás. Prahu najdeme téměř ve středu Čech na řece Vltavě a sídlí zde snad vše, od prezidenta až po všemožná náboženská a jiná sdružení. Tohle všechno mnozí z vás už znají. My vás dnes chceme pozvat na ty nejtypičtější památky, které Praha skrývá.

Začneme procházkou na Hrad. A kudy jinudy než historickou trasou centrem, po které projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Královská cesta začíná v Králově dvoře na Starém Městě, u dnešní Prašné brány. Dále se vydáme Celetnou ulicí, přes Staroměstské náměstí kolem Staroměstské radnice, od ní přes Malé náměstí, Karlovou ulicí kolem Klementina, přes Křižovnické náměstí pod Staroměstskou mosteckou věž, po Karlově mostě pod Malostranskou mosteckou věž. A pokračovat budeme ulicí Mosteckou na Malostranské náměstí, ulicemi Nerudovou, ulicí Ke Hradu a už jen přes Hradčanské náměstí na Pražský hrad.

V cíli si dáme menší oddech při výhledu na stověžatou matičku Prahu a pak už můžeme pokračovat do celého areálu Hradu, který bez prohlídky určitě opouštět nebudeme. Kromě Katedrály svatého Víta můžeme zajít například i do Baziliky svatého Jíří, Kaple svatého Kříže, Kostela Všech svatých a přenádherných zahrad, které najdete hned při výstupu z areálu Pražského hradu.

Pokud vás cesta na Hrad ještě nevyčerpala, můžeme pokračovat po ukazatelích rovnou na Petřín. Tam na vás čeká nejen Petřínská rozhledna, ale i mnoho dalšího. Zajít můžeme do zrcadlového Bludiště, Strahovského kláštera, zahrady Květnice nebo cestou dolů se občerstvit v restauraci Nebozízek.

 

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?