Má váš pes nadváhu? Dbejte následujících pokynů a zachraňte mu život

Zdroj:  Optimanova.eu
Zdroj: Optimanova.eu

Nadváha u psa je ještě nebezpečnější než u lidí, pouhé kilo navíc pro něj může znamenat vážné zdravotní problémy. Jak jim přecházet, nebo jakou zavést dietu? Poradíme vám.

Nadváha negativně ovlivňuje kvalitu života vašeho psa – ohrožuje zdraví, poškozuje klouby, ale také velkým okolním tlakem ohrožuje vnitřní orgány. To všechno může znamenat zkrácení psího života až o několik let. Pokud má váš čtyřnohý mazlíček sklony k přibírání na váze, nebo problémy s nadváhou, měl by dostávat vyváženou stravu, která neobsahuje více kalorií, než potřebuje. Řešení je v mnoha ohledech podobné jako u lidí – hlavní je přizpůsobit stravu a přímo úměrně zvýšit pohyb.

Jak tedy konkrétně postupovat? Sledujte především obsah krmiva, ve kterém nesmí chybět:

  • Fruktooligosacharidy, neboli FOS prebotika. Pokud krmivo obsahuje tzv. FOS, jste na správné cestě, jak pomoct vašemu pejskovi s nadváhou. Tato složka má totiž probiotický účinek a blahodárně působí na trávicí ústrojí.
  • L-karnitin hraje rovněž důležitou roli ve stravě vašeho čtyřnohého mazlíčka bojující s nadváhou. Tato složka mu pomáhá lépe spalovat tuky, a díky proteinům přispívá k udržování svalové hmoty.
  • Rezistentní škrob zase napomáhá vašemu pejskovi k pocitu nasycení. Udržuje stálou úroveň glukózy a cholesterolu a je tak kontrolovaným zdrojem energie.

3 základní kroky pro snížení váhy vašeho čtyřnohého mazlíčka:

  1. Zjistěte, jaká by měla být ideální váha vašeho psa, a té se snažte dosáhnout.
  2. Vyberte správné krmivo, které mu k dosažení správné váhy napomůže. Všechny důležité složky obsahuje například krmivo Optimanova (Adult obesity chicken and rice
  3. Jestliže úspěšně zvládnete první dva kroky, pak je na řadě třetí, a to neméně důležitý – zapojení pohybu. Postupně zvyšujte fyzickou zátěž – choďte na delší procházky, zapojte do denního programu více interaktivních her, při kterých se pejsek vyběhá. Pozor, v letních měsících se však vyhýbejte razantní změně režimu – hrozí přehřátí organismu.

Pokud se pustíte do boje s kilogramy navíc, důležitý je především režim: krmit pejska pravidelně, a to kvalitním, ideálně holistickým krmivem, postupně zvyšovat fyzickou zátěž a dodržovat pitný režim. Pokud se budete držet výše uvedených kroků, prodloužíte vašemu pejskovi život.

 

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.