Rychlé recepty
Domů / Hobby / Jeseníky lákají turisty

Jeseníky lákají turisty

Velké Losiny

Pohoří Jeseníky nabízí spoustu lákavých turistických míst, které určitě stojí za navštívení. Na své si přijdou jak pěší turisté, tak milovníci cyklistiky, kteří si mohou vychutnat pohled na malebnou krajinu ze sedla svého bicyklu. Nazujte pořádnou obuv, dofoukněte duše na svém kole a vyrazte s námi poznávat Jeseníky.

Prvním zastavením pro nás bude Karlova Studánka. Malebné lázeňské městečko disponuje léčivými uhličitými minerálními vodami. V Karlové studénce Vás zaujmou roubené, horské lázeňské budovy a za zhlédnutí stojí uměle vytvořený vodopád nad parkovištěm. Městečko nabízí léčebné a relaxační pobyty, které Vám příjemně zregenerují tělo.

Druhá zastávka nás čeká ve Velkých Losinách. Toto město je zajímavé pro svůj pohádkový zámek, na kterém v 17. století probíhaly inkviziční procesy. Ostatně nedaleko Velkých Losin se nacházejí Petrovy kameny, kde tehdejší čarodějnice pořádaly slety a divoké sabaty. Další zajímavostí Velkých Losin je muzeum a ruční výroba papíru. Ručně vyráběný papír z Velkých Losin má svou ojedinělou strukturu, díky níž je oblíben a vyžadován v mnoha zemích po celém světě. Za luxusní zboží se považují vizitky, pozvánky či svatební oznámení tištěná na ruční papír.

Třetí v pořadí našich zastavení je majestátná vodní elektrárna Dlouhé Stráně. Tato vodní elektrárna umístěna na vrcholu hory, je jedinou přečerpávající vodní elektrárnou svého druhu v České republice. Po objednání prohlídky Vás k vodní elektrárně doveze autobus z Koutů nad Desnou.

Když už jsme na výletě v jesenickém pohoří, neměli bychom opomenout návštěvu Mechového jezírka na Rejvízu. Stezka národní přírodní rezervace je dlouhé zhruba tři kilometry a vede po dřevěných chodníčcích k největšímu rašeliništi na Moravě starém zhruba 7 tisíc let.

Samozřejmostí na konec naší výpravy je návštěva nejvyšší hory Hrubého Jeseníku a zároveň nejvyšší hory celé Moravy. Praděd ční do výšky 1492 metrů. Na jeho vrcholu stojí televizní vysílač. Ve věži vysílače je restaurace s vyhlídkou do širokého okolí.

 

Může vás zajímat

Také vytápění průmyslových provozů a dílen může být efektivní. Jak na to?

Zatímco vytápění v domě nebo v bytě máme mnohdy již nějakým způsobem efektivně vyřešeno, když si představíme průmyslové provozy nebo dílny, často má jejich vytápění k efektivitě daleko.