Jak vybrat gril na příští sezónu

Zdroj: Vladeko.cz
Zdroj: Vladeko.cz

Zima už definitivně dorazila, tak proč si nepřipomenout léto, období pohody a grilování. V následujícím seriálu vám postupně představíme několik grilů, které si během zimních výprodejů můžete pořídit na nadcházející sezónu.

V prvním dílu naší minisérie představení kotlíkový gril Weber Master-Touch.

Gril Weber Master-Touch

Gril Weber Master-Touch je novinkou roku 2013. Typově vychází z grilu osvědčeného grilu One-Touch Gourmet. Jedná se tedy o kotlový gril na dřevěné uhlí nebo brikety.

Master-Touch spadá do vyšší třídy grilů Weber, a na jeho kvalitě provedení a samotné lehkosti obsluhy je to patřičně znát. Pro snadnou manipulaci gril stojí na dvou kolečkách a jedné opěrné nožce.

Gril lze využít pro přímé i nepřímé grilování a navíc lze na něm dokonce i udit. Uspokojit velké jedlíky také nebude větší problém. S průměrem grilu 57 cm, se na něj vejde poměrně hodně grilovacích specialit.

 

Záruka 10 let

Ocenitelnou předností grilu Master-Touch je porcelánem smaltovaný kotel a víko grilu. Gril tudíž nerezaví a nepodléhá žádnému estetickému opotřebení a propalování. Na víko a kotel je dokonce výrobcem poskytována záruka v délce 10 let. V samotném poklopu je umístěn teploměr, díky kterému můžeme pohodlně kontrolovat teplotu v grilovací oblasti.

Velkým problémem u levných a nekvalitních grilů bývá samotné čištění od popela. To nám ale u grilů Weber nehrozí. Díky systému One–Touch pohodlně a bez námahy odstraníme jedním pohybem popelník, který pak lehce vysypeme.

Master –Touch je na trhu k dostání ve třech barevných variantách. Černé, šedé a naprosto okouzlující krémové, která mě svým odstínem opravdu okouzlila. Nejen, že na tomto grilu připravíme chutné speciality, ale také se Master-Touch stane ozdobou naší zahrady.

Přímé grilování:

Tento typ grilování využívá vysokých teplot a hodí se pro přípravu pokrmů do 30 minut.

Přímé grilování spočívá v rovnoměrném rozložení dřevěného uhlí po celém palivovém roštu. Nad žhavé uhlí umístíme grilovací rošt, do jehož středu pokládáme grilovací maso. Přiklopením poklopem můžeme v krátké době dosáhnout teploty až 290 °C, díky tomu se nám maso rychle zatáhne a ponechá si svou vláčnost a šťavnatost.

Nepřímé grilování:

Je využíváno pro úpravu pokrmů za nižších teplot s dobou přípravy delší než 30 minut.

U nepřímého rozmístíme dřevěné uhlí po obvodu palivového roštu. Doprostřed roštu vložíme hliníkovou misku, která bude zachytávat stékající šťávu z masa. Misku můžeme naplnit vodou, vínem nebo pivem. Díky tomu nám vznikne základ omáčky. Teplota u nepřímého grilování se pohybuje okolo 170 – 180 °C.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?