Jak udržovat nabíjící baterie, aby neztratily svou kapacitu?

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Bateriové články, jako zdroj energie, zná svět už přes 200 let. Za tu dobu se staly nepostradatelnou součástí každodenního života. Alkalické baterie nás doprovází v zaměstnání, v domácnosti i při volnočasových aktivitách. Život bez nich si jen stěží dovedeme představit. Víte ale, jak baterie správně nabíjet a jak se o ně starat, aby vydržely co nejdéle? V dnešním článku na vše odpovíme.

Baterie jsou všude kolem nás. V mobilních telefonech, televizních ovladačích, kuchyňských váhách, ale i v ručním elektrickém „aku“ nářadí nebo v lékařských přístrojích.

Vývoj však jde stále kupředu, a tak dnešní baterie dosahují vyšších výkonů a delší životnosti, o kterých se nám před několika lety jen zdálo.

Jedním z největších výrobců alkalických tužkových, mikrotužkových až po knoflíkové baterie je společnost GP Batteries. Výhradním dovozcem této značky na českém, slovenském a maďarském trhu je české společnost EMOS spol. s.r.o. A právě nyní si o novinkách na trhu baterií povíme více.

Baterie GP ReCyko+ vydrží až 1 000 cyklů

Baterie GP ReCyko+, zdroj: EMOS spol. s.r.o.
Baterie GP ReCyko+, zdroj: EMOS spol. s.r.o.

Novinkou na poli přenosných zdrojů energií jsou nabíjecí baterie GP ReCyko+. Použitím nových technologií ve výrobě vydrží tyto NiMH zdroje až 1 000 nabíjecích cyklů. Díky nízkému samovybíjení se výrazně prodlužuje jejich skladovatelnost a snižují se nároky na jejich údržbu. Článek GP ReCyko+ je tak po jednom nabití připravený k plnému použití i více než 1 roce skladování.

Zdroj je vhodný jak pro každodenní, tak i pro občasné používání v přístrojích, jakými jsou fotoaparáty, kuchyňské a osobní váhy nebo kalkulačky.

Kvalitu baterií GP ReCyko+ dokazuje úspěch testu nezávislé společnosti dTest, ve kterém uspěla cena i výdrž baterie. Zdroje ReCyko+ také doporučuje výrobce navigací Garmin.

 Baterie Raver pro extrémní podmínky

Značka baterií GP představuje ideální poměr pořizovací ceny k vysokému výkonu, který se řadí mezi světovou špičku. Specifickým typem alkalických i lithiových článků jsou baterie GP Raver, které rovněž vynikají prodlouženou dobou skladování. Díky vylepšené konstrukci jsou baterie Raver vhodné pro každodenní používání v extrémních podmínkách.

 Jak pečovat o nabíjecí baterie?

Mezi spotřebiteli vládne mnoho polopravd, jak se správně starat o nabíjecí baterie. Nedodržením základních principů mohou baterie rychle ztratit svou kapacitu.

Baterie GP Raver, zdroj: EMOS spol. s.r.o.
Baterie GP Raver, zdroj: EMOS spol. s.r.o.

Pro dodržení deklarované životnosti baterií postačí dodržovat následující kroky:

 

  • Baterie nikdy záměrně ani nedopatřením nezkratujte.
  • Dávejte pozor na dodržování správné polarity (+) a (-).
  • Při prvním nabíjení jsou pro dosažení maximální kapacity nutné 2 – 3 nabíjecí cykly.
  • Před použitím baterie plně nabijte.
  • Při dlouhé neaktivitě baterie vyjměte z přístroje. (Neplatí pro baterie GP ReCyko+ a GP Raver).
  • Baterie zbytečně nevybíjejte na minimální hodnoty.
  • Při skladování baterií je alespoň 1x měsíčně nabijte.
  • Baterie nabíjejte certifikovanými nabíječkami.

 Představení společnosti EMOS

Všechny typy GP baterií včetně nabíječek nakoupíte v e-shopu shop.emos.cz, ryze české společnosti EMOS spol. s. r. o., která je výhradním dovozcem GP Batteries. Firma EMOS je jedním z největších dodavatelů elektroinstalačního materiálu a elektroniky.

Logistické centrum EMOS, zdroj: EMOS spol. s.r.o.
Logistické centrum EMOS, zdroj: EMOS spol. s.r.o.

Nabízený sortiment zahrnuje zboží od elektroinstalačního materiálu pro elektrikáře přes satelitní techniku, set top boxy, nabíječky baterií až po úsporné LED svítidla, HDMI kabely, záložní zdroje energií pro mobily a tablety a mnoho dalšího.

Firma EMOS zaměstnává více než 200 lidí. Zboží pro český, ale i slovenský, polský, maďarský a slovenský trh distribuuje z centrálního logistického skladu v Přerově. Obvyklá doba dodání objednané elektroniky je nejpozději do dvou pracovních dnů.

Navíc při nákupu z velkoobchodu EMOS, který zásobuje většinu prodejců elektroniky, máte 100% jistotu vyřízení reklamací a kvalitního záručního i pozáručního servisu.

 

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?