Jak bezpečně uskladnit sezónní věci?

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Ať už se stěhujete nebo ukládáte nepotřebné věci po zimní sezóně, vždy nastane známá Nerudova otázka „kam s ním“? Respektive jak a do čeho bezpečně uskladnit vaše věci, aby se během skladování nebo přepravy nerozbily.

Asi snad většina z nás byla zvyklá v minulých letech uskladňovat věci do nejrůznějších ovocnářských krabic a přepravek. Přepravky jsou sice objemné a snesou vysoké zatížení, jejich negativní stránkou je bohužel prach, který se do neuzavřené přepravky vždy dostane.

 Přepravku nahraďte praktickou kartonovou krabicí

Místo přepravek raději zvolte kartonové krabice, které jsou lehké, skladné a hlavně uzavíratelné. Do krabic snadno uložíte vše potřebné, například drobnou sezónní výbavu nebo zimní oblečení. Praktické krabice oceníte i při přepravě oblíbených zavařenin, kompotů, marmelád nebo čerstvě stočeného medu.

V porovnání s minulými léty, kdy jste museli krabice nakoupit většinou z velkoobchodu nebo v papírnictví s neadekvátní cenou, dnes pořídíte krabice v internetových obchodech za pár korun. Například krabici s rozměry 600x400x350 mm z pevné pětivrstvé lepenkypořídíte v e-shopu www.ebal.cz od 49 Kč. Menší rozměry jsou k dostání od pouhých 6 Kč.

Krabice disponují minimálně ještě jednou výhodou. Pokud je nepoužíváte, dají se snadno složit a zabírají jen minimum místa.

S bublinkovou fólií při přepravě nic nerozbijete

Pokud máte strach, že by se vaše pečlivě zavařené marmelády a kompoty přepravou z chaty domů po věčně rozbité dálnici rozbily, pak je zabalte do bublinkové fólie. Praktický obalový materiál pohltí veškeré otřesy a sklenice zůstanou přepravou zcela nepoznamenané. Bublinkovou folii navíc využijete i při posílání zásilek přátelům.

 Kde výhodně obalový materiál pořídit?

Kvalitním dodavatelem kartonových krabic, bublinkových fólií a dalšího obalového materiálu je internetový obchod Ebal.cz. Předností obchodu jsou nízké ceny, rychlé dodání, možnost získat množstevní slevy nebo si nechat vyrobit krabice přímo na míru.

Proto při stěhování či skladování sezonních věcí zapomeňte na těžké přepravky a raději zvolte levné a lehké kartonové krabice.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?