I pasivní kouření má fatální následky

Stop cigaretámO škodlivosti kouření jsme všude informováni, přesto si však mnozí z rakoviny plic, z astmatu či z chronických dýchacích obtíží nic nedělají. Posledním fatálním stádiem poté už je jen smrt, ovšem ani toto riziko kuřáky neodradí.

 

Ano, zemřít na následky kouření je až posledním stádiem, které mnozí ospravedlňují tím, že „Na něco přeci zemřít musíme.“ Jenže mnohdy se už zapomíná na to, že zemřít na následky vdechování škodlivého kouře, může i pasivní kuřák.

Pravidelní kuřáci ohrožují zdraví nejen svých kolegů v práci, neznámých lidí ve městě, ale především také své rodiny, svých dětí. Tzv. pasivním kuřákům se stačí pouze pohybovat v prostředí, kde někdo kouří či kouřil, a už jsou vystaveni zvýšenému riziku rakoviny plic.

Ne nadarmo se uvádí, že cigaretový kouř obsahuje přes 60 karcinogenních látek a mnoho dalších toxických látek, jako je například oxid dusíku, nikotin, kyanid, oxid uhelnatý, amoniak, apod.

 

Jaké jsou alternativní řešení klasických cigaret?

Zlomená cigaretaAč se může zdát, že o alternativě kouření všichni vědí, je nutné způsoby, jak přestat ohrožovat cigaretovým kouřem okolí, stále připomínat. Pokud máte silnou vůli a jdete si vždy za svým, pak je pro vás nejvhodnější variantou dát zcela nikotinu sbohem. Bohužel však tak to většinou nefunguje. Kouření je závislost, které je nutné se zbavovat postupně.

Vyzkoušet můžete například elektronické cigarety, nikotinové náplasti, žvýkačky, inhalátory a na trhu dnes najdete i nikotinové bonbóny. Vše zmiňované ovšem velmi často selže, mimo elektronických cigaret. Ty jsou tak pro kuřáky pomyslnou přestupní stanicí mezi klasickou cigaretou a nikotinovými náhražkami, po nichž už je to jen krůček k vysazení nikotinu úplně.

Elektronické cigarety nejsou žádné zlo

CigaretaJako kuřák rozhodně elektronické cigarety nezatracujte bez vyzkoušení. Tato chytrá vymoženost dnešní doby totiž umožňuje zdravější kouření, díky čemuž nevdechujete škodlivý kouř obsahující dehet. Přesto jde však do vašeho těla nikotin díky aromatizované páře a vaše potřeby jsou tak uspokojeny.

Navíc elektronická cigareta nezpůsobuje zažloutlost zubů. A i přesto, že budete kouřit doma v obýváku, nemusíte se obávat smradu z kouře. U klasické cigarety by se pach z kouře usídlil ve vašich křeslech, sedačkách, záclonách či oblečení, a horko těžko byste ho pak vyvětrávali.

Je libo tabáková, ovocná či snad speciální příchuť

Krabička cigaretElektronická cigareta tak není jen méně extrémní alternativou oproti nikotinovým žvýkačkám, náplastím a inhalátorům. Zároveň si s ní můžete užít kouření téměř jako s klasickou cigaretou. Stále vám zůstává ten samotný akt kouření, ovšem bez toho, abyste kouřem ohrožovali sebe či své okolí.

Navíc si můžete zvolit příchuť neboli libovolnou náplň do elektronické cigarety. Nebudete-li chtít zůstat u klasické tabákové, pak lze vybírat z nejrůznějších ovocných příchutí, jako je banán, jablko, jahody, třešeň, melou nebo borůvka. Milovníky nevšednosti pak jistě potěší, že e-shop mojeelektronickacigareta.cz nabízí také příchutě, jako je káva, energetický nápoj, cola, lékořice nebo zelený čaj. Vězte, že i kouření s elektronickou cigaretou může být chutné a zábavné.

 

 

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?