Grilování nikdy nebylo jednodušší

zdroj: vladeko.cz
zdroj: vladeko.cz

V minulém vydání grilovacího speciálu jsme se zaměřili na přenosné ohniště Weber, se kterým si můžete užít mnoho romantických večerů za plápolajícího ohně. Dnes se ale vrátíme opět ke grilům.

Představíme vám mercedes mezi grily, Weber Performer Deluxe GBS Gourmet. Tento gril je v modelovém provedení 2013 nástupce grilu Performer Touch-N-Go.

 

Weber Performer Deluxe

Obecně se jedná o kotlový gril vyšší třídy, který je určen na spalování dřevěného uhlí. Performer Deluxe má oproti ostatním grilům hned několik důležitých vylepšení. Už v základu je dodáván s dělitelným roštem s vyměnitelným středem a s litinovou mřížkou pro dosažení typického mřížkování pro grilované maso.

Další jeho předností je velká odkládací plocha, která se hodí při přípravě pokrmů nebo samotném servírování. Všichni mistři grilování jistě ocení jednoduché plynové zapalování pomocí plynové kartuše, díky kterému nemusíme dřevěné uhlí roztápět prostřednictvím zapalovacího komínu. Plynová kartuše sice není obsahem balení, ale lze ji snadno dokoupit.

Dále je gril vybaven vestavěným LCD časovačem, pro přesnou kontrolu doby grilování. Celý kotlíkový gril o průměru 57 cm je smaltovaný porcelánem, který zaručuje jeho dlouho životnost. Ne nadarmo je na kotel i poklop poskytována desetiletá záruka. Naprostou samozřejmostí je integrovaný teploměr ve víku grilu a držák poklopu Tuck-Away, který umožňuje jeho jednoduché odložení.

Celý gril společně s pracovní plochou je pro svou lehkou přemístitelnost umístěn na čtyřech kolečkách. Navíc také disponuje integrovanou popelnicí, která může sloužit jak pro úschovu paliva, nebo také jako odpadkový koš.

U grilu Weber Performer Deluxe můžeme využívat jak přímou ale i nepřímou metodu grilování.

Proč si vybrat Weber?

Grily Weber jsou naprostou špičkou na trhu. O jejich kvalitě svědčí skutečnost poskytování nadstandardních záručních lhůt. Jak jsem již zmínil, na kotel a poklop je záruka 10 let. Stejná desetiletá záruka je taká na pracovní plochu, madla a One-Touch čistící systém. A to je už co říct. Dneska vám jen málokdo poskytne takovou jistotu.

Standardní dvouletá záruka je pak poskytována na grilovací a palivové rošty, a další ostatní díly.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?