Rychlé recepty

Dovolená Korsika: Proč strávit dovolenou právě tady?

Korsika pobřeží, zdroj: Pixabay.com

Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemí. Leží v západním Středozemním moři a spadá pod správu Francie. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se zvednutým palcem a je tu neskutečně krásně. Dovolená Korsika to je nejen koupání na nádherných plážích, ale především také turistika a objevování místních krás.

 

Co najdete na Korsice?

Korsika, to je především nedotčená krajina s velkým množstvím ledovcových jezer. Části ostrova jsou dokonce zapsány na seznamu UNESCO. Ostrov je vyhledáván turisty nejen pro své bělavé pláže a čisté moře. Míří sem i jachtaři, ale i cyklisté a pěší turisté z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších cílů pro pěší turistiku jsou kaskády, které se nacházejí v korsických horách.

Zvláštností ostrova jsou pak Janovské věže – historické zříceniny strážních věží, které chránily pobřeží před nájezdy pirátů. Korsika má hornaté vnitrozemí – to, ale i pobřeží Korsiky je tak oblíbenou destinací také pro cyklisty. Náročná cykloturistická trasa vede kolem celého ostrova a měří asi tisíc kilometrů – a to už je výzva.

Objevte Ostrov krásy

Korsika je pro mnohé rájem na zemi, a ne nadarmo se jí také říká Ostrov krásy. Najdete zde úchvatné hory s velkým množstvím turistických chodníků – aktivní dovolenou si tu opravdu užijete a nemusíte se obávat toho, že byste se museli prodírat náročným a divokým terénem. Pro pěší turistiku je zde množství tras, které vedou krásnou přírodou a nabízí například i koupání v tůních horských řek. Dovolená Korsika představuje především aktivní dovolenou, protože by byla velká škoda celý čas tady strávený proležet na pláži.

Příroda na Korsice

Na Korsice najdete nádhernou a dechberoucí přírodu. Zdejší vysoké hory, které se zvedají v několika hřebenech přímo z moře, vytvářejí skutečně ohromné přírodní krásy. Kromě toho, že zde na většině povrchu najdete samozřejmě typické neproniknutelné křoví (makchie) – tak i z hor stéká velké množství potoků a potůčků.

Nejvyšší oblasti hor jsou pak pokryté horskými loukami a v jejich údolích se nachází ledovcová jezera. Ve střední části ostrova se pod těmito ledovcovými poli nacházejí zase rozsáhlé lesy. Na jaře je krajina poseta rozkvetlými všemi barvami hrajícími květinami – zkrátka opravdový středozemní ráj.

V korsické přírodě také dost často potkáte volně pasoucí se dobytek. A to se vám jen tak někde nepoštěstí.

Může vás zajímat

Na co si dávat pozor při výběru skipasu?

Na co se zaměřit při výběru skipasu? Jaké platí smluvní podmínky? Lze se dožadovat náhrad jízdného? A jak skipas reklamovat?