Dovolená Korsika: Proč strávit dovolenou právě tady?

Korsika pobřeží, zdroj: Pixabay.com

Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemí. Leží v západním Středozemním moři a spadá pod správu Francie. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se zvednutým palcem a je tu neskutečně krásně. Dovolená Korsika to je nejen koupání na nádherných plážích, ale především také turistika a objevování místních krás.

 

Co najdete na Korsice?

Korsika, to je především nedotčená krajina s velkým množstvím ledovcových jezer. Části ostrova jsou dokonce zapsány na seznamu UNESCO. Ostrov je vyhledáván turisty nejen pro své bělavé pláže a čisté moře. Míří sem i jachtaři, ale i cyklisté a pěší turisté z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších cílů pro pěší turistiku jsou kaskády, které se nacházejí v korsických horách.

Zvláštností ostrova jsou pak Janovské věže – historické zříceniny strážních věží, které chránily pobřeží před nájezdy pirátů. Korsika má hornaté vnitrozemí – to, ale i pobřeží Korsiky je tak oblíbenou destinací také pro cyklisty. Náročná cykloturistická trasa vede kolem celého ostrova a měří asi tisíc kilometrů – a to už je výzva.

Objevte Ostrov krásy

Korsika je pro mnohé rájem na zemi, a ne nadarmo se jí také říká Ostrov krásy. Najdete zde úchvatné hory s velkým množstvím turistických chodníků – aktivní dovolenou si tu opravdu užijete a nemusíte se obávat toho, že byste se museli prodírat náročným a divokým terénem. Pro pěší turistiku je zde množství tras, které vedou krásnou přírodou a nabízí například i koupání v tůních horských řek. Dovolená Korsika představuje především aktivní dovolenou, protože by byla velká škoda celý čas tady strávený proležet na pláži.

Příroda na Korsice

Na Korsice najdete nádhernou a dechberoucí přírodu. Zdejší vysoké hory, které se zvedají v několika hřebenech přímo z moře, vytvářejí skutečně ohromné přírodní krásy. Kromě toho, že zde na většině povrchu najdete samozřejmě typické neproniknutelné křoví (makchie) – tak i z hor stéká velké množství potoků a potůčků.

Nejvyšší oblasti hor jsou pak pokryté horskými loukami a v jejich údolích se nachází ledovcová jezera. Ve střední části ostrova se pod těmito ledovcovými poli nacházejí zase rozsáhlé lesy. Na jaře je krajina poseta rozkvetlými všemi barvami hrajícími květinami – zkrátka opravdový středozemní ráj.

V korsické přírodě také dost často potkáte volně pasoucí se dobytek. A to se vám jen tak někde nepoštěstí.

Může vás zajímat

Činky jako sůl nad zlato. Proč na tuto prostou sportovní pomůcku nedáme dopustit?

Důležitost činek v silovém tréninku je nepopiratelná. Stejně nepostradatelnou roli však tyto sportovní pomůcky mají, přijde-li na kardio cvičení. Muži i ženy po celém světě si bez nich jednoduše svou pravidelnou dávku sportovní aktivity nedovedou představit. Proč jsou ale činky vlastně tak skvělé?