Domácí bělení zubů

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Každodenní rutina mnoho z nás rozčiluje. Stereotyp je slovo, které se všichni bojí vyslovit ze strachu, že to u nich dopadne podobně. Jenže některé činnosti prostě stereotypní být musí, ať chceme nebo ne. Ať jsou pro nás více či méně nudné, jsou prostě povinné.

Odmala jsme učeni, že si máme dvakrát denně, ráno a večer, čistit zuby. Samozřejmě lépe uděláme, když si je vyčistíme i po jídle a budeme pravidelnými uživateli žvýkaček. Ovšem komu by se chtělo neustále trávit čas zavřený v koupelně se zubním kartáčkem.

Káva, červené víno a cigarety

Možná ani veškerá rutina, která nám je od školkových let vnucována, nám nezajistí zdravé a krásné zuby. Ano, například taková káva a červené víno zanechají na našem zářivém úsměvu časem velké následky. To už ani nezmiňuji kouření cigaret, které je škodlivé snad po všech stránkách. Pak nastupují pravidelné návštěvy lékaře, neustálé zkoušení nových a lepších zubních past, popřípadě kartáčků.

Poté už sedíme v křesle dnes velice oblíbených dentálních hygienistů a platíme, platíme a platíme. Domlouváme další návštěvu a začíná začarovaný kruh. Objednat, dojít, zaplatit. Je pravda, že i toto je způsob, jak mít své zuby pod kontrolou. Jenže ne moc praktický a finančně výhodný.

Bělení zubů

Pokud vás ale trápí zažloutlost či šedivost zubů, potom si zkuste nejdříve poradit sami doma. Dnes je bělení zubů doma snadné a rychlé bez zbytečných objednávek a docházek. Ovšem zapomeňte na babské rady, které kolují všude kolem nás. Opravdu nestačí pouze jedlá soda a citronová šťáva. Ba naopak. Tato kombinace je akorát tak dobrá pro zničení vaší skloviny.

Koupit můžete nejrůznější přípravky od pár korun, až po tisíce. I ty hravě najdete na internetu v e-shopech či běžně ve větších městech v kamenných obchodech. A věřte, že domácí bělení zubů je velice příjemnější než sezení v křesle u zubaře, popřípadě dentálního hygienisty.

Může vás zajímat

Cyklisté zbystřete! Sezóna totiž klepe na dveře

S příchodem prvních jarních paprsků začíná veselé období pro všechny vyznavače cyklistiky. Zároveň přichází vhodný čas na koupi kola. Jak si jej vybrat?