Znáte výhody strojního omítání?

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Omítky jsou důležitým prvkem celé stavby. V exteriérech chrání zdi proti povětrnostním vlivům a vlhkosti. V interiérech jádrová omítka zakrývá stavební rozvody a plní estetickou, ale i užitnou funkci. Především zamezí pronikání vlhkosti a zvýší tepelnou izolaci. Víte ale, jaké výhody přináší strojní omítání?

V minulosti, ostatně i dnes na mnoha stavbách, které jsou realizovány svépomocí, vidíme omítání klasickým způsobem. Za použití malty vyrobené z písku, cementu a vody. Toto omítání je náročné na čas a přípravu materiálu. V neposlední řadě tuto technologii úspěšně nahrazují speciální sádrové a vápencosadrové omítky, které vynikají lepšími vlastnostmi.

Výhody strojního omítání

Přechod k průmyslově vyráběným omítkovým směsím umožnil také podstatné zefektivnění práce díky strojnímu omítání. Namíchaná omítková směs se za pomocí vysokotlakého stroje nastříká na zdivo a za pomocí latí se stáhne a následně uhladí.

Strojní omítání je proto jednoduchým a kvalitním způsobem zhotovení omítek. Podstatnou výhodou je rychlá aplikace. Pro představu kompletní vnitřní i venkovní omítnutí rodinného domu lze zrealizovat do 7 – 12 dní. Rychlá realizace znamená také úsporu financí za vynaloženou práci.

Další výhodou strojního omítání je úspora materiálu. Omítka se nanáší v rovnoměrné vrstvě, která výborně schne a je odolná. Zároveň není nutné provádět omítání ve více vrstvách.

Rozdíly v omítkách

Pro interiérové omítání jsou určeny především sádrové omítky s nízkou zrnitostí a tepelně izolační omítky, které zamezují úniku tepla do zdiva. Naproti tomu k exteriérovému omítání se používají vápencosádrové omítky se zrnitější strukturou. Tyto omítky jsou zároveň vhodné jako podklad pro obklady.

Jestliže zateplujete dům, pak současným nejlepším řešením pro zateplovací systémy jsou tenkovrstvé silikonové omítky. Ty vynikají pružností a vysokou vodoudpudivostí, přitom jsou paropropustné, odolné proti otěru a disponují vysokou odolností vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Přednostní silikonových omítek pro zateplování budov je také nižší náchylnost k usazování nečistot.

Strojní omítky Horňák – omítání s dlouholetou tradicí

Při výběru kvalitní firmy provádějící strojní omítání věnujte pozornost především zkušenostem, referencím a neopomíjejte ani materiály, se kterými společnost pracuje. V Jihočeském kraji se strojnímu omítání od roku 1990 věnuje Ing. Luboš Horňák ze společnosti Horňák- strojní omítání.

Ke své práci společnost používá certifikované omítkové systémy Cemix, které vynikají dlouhou životností a výbornými vlastnostmi. Zároveň společnost Horňák provádí zateplování budov a snižování energetické náročnosti za pomocí zateplovacích systémů Cemix.

Za dobu svého působení firma Horňák – strojní omítání realizovala omítky na stovkách rezidenčních i průmyslových nemovitostí. O kvalitě prací a příznivé ceně svědčí množství pozitivních recenzí.

Proto ať už budete omítat nebo zateplovat dům, hledejte vždy specialisty ve svém oboru.

 

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.