Zahradní sezóna brzy začne

Zdroj: zahradni-chaty.cz
Zdroj: zahradni-chaty.cz

Oficiální začátek jara je sice až 20. března, ovšem počasí se nikterak tomu zimnímu moc nepodobá. A tak už mnoho z nás se nemůže dočkat, až poprvé vyrazí opět na svou zahrádku. Co takhle ale začít sezónu s nějakou inovací nebo jarním úklidem?

Často si říkáme, že příští rok uděláme tohle a támhle to a k tomu stihneme možná ještě něco. Neodkládejte však plány na další roky a zkrášlete si váš „kousek přírody“ již letos. Chcete si postavit altán nebo snad pořídit bazén? Pak to udělejte. Pro začátek ale doporučuji zkusit alespoň provést jarní úklid.

Zahradní domek

Každý rok se vám na zahradě objeví nový truhlík, konev či kýbl. Nezoufejte, nejste v tom sami, zná to snad každý. Zahradní domek by ovšem mohl být vaším řešením. Při práci není čas hledat tu hrábě, tam lopatku a pro sekačku jezdit do garáže. Mít všechno potřebné náčiní na jednom místě je snem všech, protože každý vášnivý zahrádkář ví, že nejhorším zdržování od práce je pobíhání po různých úložištích.

A tak vsaďte na zahradní domek, jehož pořízení není žádná věda. Nejen že domek snadno a rychle dáte dohromady, ale nepotřebujete k tomu ani betonové desky či jiné složité základy. Ve dvou ho dokonce snadno smontujete jako stavebnici, a tak se na chvíli vrátíte do dětských let. Vybírat můžete z nejrůznějších rozměrů a typů. Obavy, že by se pytel s hlínou, kolečko či sekačka nemusela vejít, nejsou tedy na místě.

Mezi další výhodu zahradního domku také zajisté patří absence stavebního povolení. I bez něj si totiž můžete takovou zahradní chatku postavit raz dva.

Počasí vypadá celkem slibně, a tak nám zahrádkářská sezóna začne snad co nevidět. Zvažte tedy pořízení zahradního domku na nářadí třeba i na chatu a uvidíte, že vám zbude i místo na altánek s grilem, který jistě oceníte po náročné práci a při teplých letních večerech.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.