Zahradní krby jsou vítaným oživením domácích zahrad i zahrádek restaurací

Zahradní krb, zdroj: krbymorava.cz

Přemýšlíte nad tím, jak hosty vaší restaurace i zahrádky před ní přilákat ještě více než pouze na chlazené nápoje a pestré menu? Vítaným oživením jsou například zahradní krby. Díky vůni připravovaného masa, sýrů, zeleniny, uzených pokrmů, smažených placek a tak dále se stane vaše občerstvovací provozovna podnikem, který při cyklovýletě, pěší túře nebo rodinné výpravě zkrátka nelze minout. Nemusíte se obávat složitého stavění, již za pár dní můžete směle vydávat rozmanité pokrmy přímo z grilu. Také hosté v turistických chatách ocení možnost posezení u venkovního krbu po náročné túře či sportovním výkonu.

Investice do zahradního krbu se mnohonásobně vyplatí

Návštěvníci turistických občerstvení už jsou unaveni s pojídání smažených jídel z „friťáku“, která jsou častým nešvarem rychlých občerstvení, bufetů v kempech i na koupalištích. Přitom stačí tak málo. Zahradní krby jsou ideálním pomocníkem pro přípravu čerstvých a vydatných pokrmů, mezi kterými si vyberou i vegetariáni. Plněné paprikové lusky, rozmanitá zelenina i sýry jsou perfektní svačinkou i pro menší děti nebo lidi s různými dietními omezeními. Nenechte své hosty hladovět či pojídat nezdravou krmi a nasyťte je jednoduchým, a přesto chutným jídlem přímo ze zahradního grilu.

Ovšem i samotní chataři, chalupáři či obyvatelé rodinných domů s výstavbou zahradního krbu vyhrají. Grilované, rožněné i pečené jídlo je skvělé podávat v horkých letních dnech i při chladnějších večerech. Zahradní krb je rovněž zdrojem příjemného posezení s pohledem do otevřeného ohně, kterým si večer krásně završíte náročný den anebo prodloužíte pěkný slunný prázdninový den. Zahradní krb lze doplnit o udírnu anebo plotnu pro přípravu steaků či placek. Motorek zas usnadní a urychlí samotnou přípravu jídla.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.