Rychlé recepty
Domů / Zahrada / Zahradní houpačky pro vaše děti

Zahradní houpačky pro vaše děti

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.huVLZ2

Zahradu často opečováváme a mnohdy na ní nedáme dopustit. Pěstujeme různorodé okrasné rostliny, dbáme na náš anglický trávník, a jakmile se někde objeví trocha plevelu či jiných škůdců, hned proti nim zbrojíme.

 

Jenže ne vždy jsou to škůdci v pravém slova smyslu. Často zapomínáme na děti, které když se zahradě nudí, tak vymýšlí kdejaké lumpárny a hry. A někdy není divu, že upravné záhonky se změní na malý tankodrom. Napsáno samozřejmě v nadsázce, ale možná to znáte, že z nudy vznikají různorodé nápady. Pokud však máte na vaší zahrádce ještě alespoň trochu nevyužité plochy, pak pro vás máme tip, jak nenásilně dostat děti ven a přitom je mít stále pod svým drobnohledem.

Dnes již není houpačka jako houpačka. Dát dětem pneumatiku na lano a zavěsit ji za strom není pro každé dítě tím pravým snem. Naštěstí je však plno obchodů, které nabízí houpačky všeho druhu, takže se stačí inspirovat a vyrobit, anebo jednodušeji koupit.

Jaké jsou druhy houpaček?

Druhů houpaček je nespočet, proto vám teď představíme, alespoň pár z nich, ze kterých si třeba vyberete tu pravou pro vaše děti.

Plastové houpačky

Houpačky z plastu patří k levnějším variantám a jejich typů je více než dost. Různé druhy sedátek vám tak nabídnou tolik možností, že nebudete vědět, kterou vybrat.

Kovové houpačky

Doba celokovových houpaček uchycených na kovových řetízcích a se studeným kovovým sedákem je už dávno minulostí. A to je jen dobře. Kovové sedáky nepříjemně studí a z dob svého mládí dobře vím, že řetězy, na kterých byly houpačky zavěšeny, nejednou skříply prsty. A navíc ochranný nátěr na kovových houpačkách dlouho nevydrží a proto tyto houpačky rychleji podléhají korozi.

 Dřevěné houpačky

Dětské houpačky ze dřeva jsou kvalitnější a déle trvající variantou. Přeci jen dřevo patří k lepším materiálům. Nejen, že přírodní materiál dřevěné konstrukce houpačky skvěle splyne s vaší zahradou. Dřevěná konstrukce je navíc tlakově ošetřená proti hnilobě a plísním. Kvalitní lana, na kterých bývá zavěšen plastový či dřevěný sedák, neskřípnou vašemu dítku nebo vnoučeti prsty a také nezpůsobí záděry.

Dřevěné houpačky nabízí i něco více. Většinou je celá konstrukce doplněná o provaz na šplhání a také dětmi tolik milovanou skluzavku. Budou-li si mít děti kde hrát a kde vybít svou energii, věřte, že o trhání květin ze záhonů a olamování mladých větviček stromů nebudou mít sebemenší zájem.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..