Zahradní houpačky pro vaše děti

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.huVLZ2

Zahradu často opečováváme a mnohdy na ní nedáme dopustit. Pěstujeme různorodé okrasné rostliny, dbáme na náš anglický trávník, a jakmile se někde objeví trocha plevelu či jiných škůdců, hned proti nim zbrojíme.

 

Jenže ne vždy jsou to škůdci v pravém slova smyslu. Často zapomínáme na děti, které když se zahradě nudí, tak vymýšlí kdejaké lumpárny a hry. A někdy není divu, že upravné záhonky se změní na malý tankodrom. Napsáno samozřejmě v nadsázce, ale možná to znáte, že z nudy vznikají různorodé nápady. Pokud však máte na vaší zahrádce ještě alespoň trochu nevyužité plochy, pak pro vás máme tip, jak nenásilně dostat děti ven a přitom je mít stále pod svým drobnohledem.

Dnes již není houpačka jako houpačka. Dát dětem pneumatiku na lano a zavěsit ji za strom není pro každé dítě tím pravým snem. Naštěstí je však plno obchodů, které nabízí houpačky všeho druhu, takže se stačí inspirovat a vyrobit, anebo jednodušeji koupit.

Jaké jsou druhy houpaček?

Druhů houpaček je nespočet, proto vám teď představíme, alespoň pár z nich, ze kterých si třeba vyberete tu pravou pro vaše děti.

Plastové houpačky

Houpačky z plastu patří k levnějším variantám a jejich typů je více než dost. Různé druhy sedátek vám tak nabídnou tolik možností, že nebudete vědět, kterou vybrat.

Kovové houpačky

Doba celokovových houpaček uchycených na kovových řetízcích a se studeným kovovým sedákem je už dávno minulostí. A to je jen dobře. Kovové sedáky nepříjemně studí a z dob svého mládí dobře vím, že řetězy, na kterých byly houpačky zavěšeny, nejednou skříply prsty. A navíc ochranný nátěr na kovových houpačkách dlouho nevydrží a proto tyto houpačky rychleji podléhají korozi.

 Dřevěné houpačky

Dětské houpačky ze dřeva jsou kvalitnější a déle trvající variantou. Přeci jen dřevo patří k lepším materiálům. Nejen, že přírodní materiál dřevěné konstrukce houpačky skvěle splyne s vaší zahradou. Dřevěná konstrukce je navíc tlakově ošetřená proti hnilobě a plísním. Kvalitní lana, na kterých bývá zavěšen plastový či dřevěný sedák, neskřípnou vašemu dítku nebo vnoučeti prsty a také nezpůsobí záděry.

Dřevěné houpačky nabízí i něco více. Většinou je celá konstrukce doplněná o provaz na šplhání a také dětmi tolik milovanou skluzavku. Budou-li si mít děti kde hrát a kde vybít svou energii, věřte, že o trhání květin ze záhonů a olamování mladých větviček stromů nebudou mít sebemenší zájem.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.