Začíná zahradnická sezóna. Kde pořídit kvalitní zahradnické substráty, sazenice, osivo a hnojivo?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Jste připraveni na zahrádkářskou sezónu? Máte již nakoupeno osivo, zahradnické substráty, sazenice a hnojivo? Veškerý sortiment dodává rodinný zemědělský podnik JUHAS DP z Hevlína. Poradíme, na co při nákupu nezapomenout.  

Kvalitní zahradnické substráty

Zahradnický substrát AGRO CS, zdroj: JUHAS DP s.r.o.

S příchodem jara se pouštíme do předpěstování vlastních sazenic, chystáme záhony i truhlíky na výsadbu či výsevy. Lepších pěstitelských výsledků pomohou dosáhnout kvalitní zahradnické substráty. Stejně tak jako kvalitní osiva a hnojiva. Firma JUHAS DP prodává kvalitní české substráty AGRO CS patřící mezi špičku, kterou lze pořídit. Co si nezapomenout koupit?

Aktuálně potřebujeme zejména výsevné substráty. Profesionální substráty jsou nutné rovněž pro truhlíky. Samozavlažovací bez speciálního substrátu nikdy nefungují správně. Substráty pomáhají i při pěstování v zahradních sklenících a slouží též k vylepšování kvality zahradní půdy.

Rané brambory, sazenice a osivo

Společnost JUHAS DP se zaměřuje na pěstování brambor, a to od velmi raných i těch na uskladnění. Pěstuje též různé druhy sezónní zeleniny, obilniny, cibuli či slunečnici pro ptactvo. Nakupujte od českého pěstitele potraviny, které byly vypěstované u nás, s použitím přísných českých norem, a necestovaly přes půlku světa. Firma nabízí rovněž kvalitní oleje či čaje od spolupracujících dodavatelů. Veškerý nabízený sortiment společnosti najdete na webových stránkách www.juhas-dp.cz.

Nezapomeňte na první březnové hnojení

Právě v březnu je čas na první letošní hnojení zahrady. V březnu obvykle hnojíme univerzálními minerálními hnojivy a vynecháváme pouze kyselomilné rostliny, které hnojíme zejména speciálními hnojivy. Pokud chcete bio úrodu, můžete sáhnout po sušeném kravském a koňském hnoji. Na pozdější hnojení rajčat, paprik, další zeleniny, ale i kvetoucích balkonovek, je oblíbeným hnojivem Kristalon. I hnojiva, osivo a substráty si v lokalitě jižní Moravy můžete nechat dovézt až domů.

Z širokého sortimentu společnosti JUHAS DP si vyberete v kamenných obchodech v Hrušovanech nad Jevišovkou a v Hustopečích u Brna. Využít můžete i dovoz v rámci Jihomoravského kraje.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.