Vyberte si kvalitní kruhové krycí plachty pro zakrytí bazénů

Potřebujete zakrýt zahradní bazén? Hledáte vhodnou ochranu před deštěm do kruhu uloženého dřeva? Nebo jednoduše potřebujete zakrýt materiál s kruhovým půdorysem? Vysvětlíme, co nepodcenit při výběru kruhové zakrývací plachty.

Foto: Pexels

Kruhové krycí plachty využijete k zakrytí bazénu i nábytku

Zakrývací plachty jsou využívány k zakrytí a ochraně materiálu, zařízení a vybavení před nepříznivými vlivy počasí – především proti dešti a sněhu. Nejčastěji používaným typem jsou obdélníkové zakrývací plachty, které mají široké využití. Na staveništích pro krytí materiálů a strojů. Během přepravy pro zakrytí nákladu na přívěsech a návěsech. Nebo na zahradách k zazimování zahradního nábytku, k zakrytí návětrné strany altánu nebo k ochraně palivového dřeva a stavebních materiálů.

Jenže obdélníkový tvar není svými rozměry vždy ideální. Pro zakrytí zahradních bazénů, válcových nádob, sudů a dalších předmětů s kruhovým půdorysem využijte kruhové krycí plachty. Kruhová plachty se svým formátem lépe přizpůsobí kruhovým předmětům.

Co nepodcenit při výběru?

Odpovídající materiál

Materiál plachty je zásadní faktor, který ovlivňuje trvanlivost, odolnost a funkčnost plachty. Vybírejte z odolných materiálů, mezi které patří PVC, polyethylen (PE), polyester (PES) a další. Každý materiál má rozdílné vlastnosti a výhody. Proto se poraďte, které materiály budou nejvhodnější pro vaše účely.

Kvalitu zpracování

Důležitým faktorem je kvalita zpracování plachty. Požadujte odolnost vůči mechanickému poškození a dlouhou životnost. Zpracování plachty by mělo zahrnovat pevné a kvalitní okraje, dvojité lemy a svařování, které zvyšují pevnost plachty.

Optimální rozměry

Při výběru zohledněte rozměry plachty vzhledem k velikosti zakrývaného předmětu. Plachta by měla být dostatečně velká, aby zakryla celý předmět, ale zároveň by neměla být velká příliš, aby nebyla zbytečně těžká a nezhoršovala manipulaci s předmětem. K optimálním rozměrům patří zakrývací plachta 3,5 × 7,5 m, jejíž rozměry vynikají univerzálním využitím.

Kde pořídit kvalitní plachty za příznivé ceny?

Velký výběr zakrývacích plachet, stínicích sítí a doplňkového zboží poskytuje český výrobce a dodavatel zakrývacích plachet www.peplachty.cz. Vyberete si kruhové krycí plachty s průměrem od 3 do 7 m a obdélníkové zakrývací plachty v široké škále rozměrů, barevného a materiálového provedení. Proto neváhejte a připravte se na zahradní a chalupářskou sezónu s kvalitními produkty.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.