Vyběr kvalitního kancelářského nábytku

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Současné trendy při výběru kancelářského nábytku velí zachovat střídmost a eleganci. Nábytek musí umožňovat efektivní práci, zároveň by však pracovní prostor neměl být příliš zahlcen. Kancelář by proto měla být vzdušná a přívětivá jak k vaší osobě, tak k přijímaným návštěvám.

Při výběru nábytku nepodceňujte použitý materiál. Kancelářský nábytek můžete zvolit z kvalitního masivu, nebo z levnějších dřevotřískových desek neboli DTD či LTD a dalších materiálů. Barvy volíme raději střídmé v odstínech přírodního dřeva a bez módních výstřelků. Výběr barev záleží také na profesi, kterou zastupujeme. Větší výstřelky si mohou dovolit kreativní profese, konzervativního stylu by se naopak měli držet právníci či účetní.

Nábytek na míru

Vybavení kanceláře lze rozdělit do tří úrovní. První z nich je pracovní část, které dominuje prostorný psací stůl a pohodlná židle. Druhou úrovní je odkládací část se skříní nebo úložným boxem pro nejrůznější dokumenty a zapomínat nesmíme také na reprezentační či odpočinkovou část, která je zastoupena pohodlnými křesly, pohovkou a konferenčním stolem. Tato část může sloužit jak pro příjem neformálních návštěv, tak i pro relaxaci.

Přejete-li si mít originální a kvalitní nábytek, který bude přesně odpovídat dispozicím vaší kanceláře, pak raději vyberte kvalitního stolaře a zvolte si nábytek na míru. Nábytek vyrobený na zakázku vyniká dlouhou životností a poctivým zpracováním, které je znát na první pohled. Nespokojte se s levnými materiály z velkoobchodů, investujte do své značky a vybavte vaše reprezentační prostory kvalitním nábytkem. Jen tak si můžete přesně podle vašich potřeb nadefinovat rozměry pracovního stolu a dostatečné odkládací prostory, které jsou důležité pro vaši efektivní práci.

Neničte svá záda v nekvalitním křesle

Při návrhu nové kanceláře pro vás nebo vaše zaměstnance nezapomínejte na kvalitní křesla. Člověk sezením tráví většinu svého pracovního času, což může mít negativní vliv na záda a páteř. Pokud trpíte bolestmi zad, je z velké míry pravděpodobné, že je to způsobeno špatným stylem sezení nebo sezením na nevhodné židli.

Proto vybírejte kvalitní židle a křesla, která vytváří dostatečnou oporu pro záda. Důležitá je také délka sedáku, který nesmí tlačit do stehen, čímž zhoršuje krevní oběh v dolních končetinách. Kvalitní české židle s dlouholetou tradicí již od roku 1861 si můžete vybrat v obchodě Ton. Nábytek Ton po desetiletí vyniká profesionální kvalitou zpracování a je často oceňován v designérských soutěžích.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.