Výběr bazénu a jeho zastřešení

Léto je už definitivně za námi a to jsme si ani pořádně neužili horkých letních dnů na koupališti, kterých bylo tento rok poskromnu. Ovšem abyste si mohli příští rok vychutnávat slunce a koupání každou volnou chvíli, máme pro vás pár rad, jak si vybrat správný domácí bazén a jeho zastřešení.

Určitě to sami znáte, nikdy přesně nevíte, kdy si naplánovat dovolenou, aby vám vyšlo to nejkrásnější počasí. Většinou když už si dovolenou vezmete, jako osudem se počasí pokazí. Abychom si brali dovolenou náhle, kdykoliv ve zprávách hlásí tropické dny, to nám zaměstnavatel jen stěží dovolí. A vyrazit na koupaliště po práci je většinou už pozdě.

Právě proto máme brilantní řešení. Tím je pořízení domácího bazénu přímo na vaší zahradu nebo rovnou do domu. Kdykoliv budete mít chuť a čas, nemusíte vážit kolikrát dlouhou cestu na koupaliště, a téměř ihned si můžete dopřávat relaxaci v soukromí domova.

Bazénů existuje několik druhů a my vám o nich povíme základní vlastnosti, které vám můžou ulehčit výběr. Prvním typem jsou plastové bazény, které jsou vhodným a nenáročným řešením. Vždy si zkontrolujte, zda výrobce používá polypropylen s ochrannou fólií. Ta zabraňuje poškrábání stěn při výrobě a manipulaci.

Dalším typem jsou fóliové bazény. Jejich hlavní výhoda tkví v neomezenosti tvarem a rozměrem, nebo dokonce barvou bazénu. Máte tak v rukou mnoho možností, jak uzpůsobit bazén svému vlastnímu vkusu.

Keramické kompozitní bazény jsouvelmi odolné vůči zkroucení a zaujmou svým neobvyklým 3D efektem.

Aby to ale nebylo pouze o bazénech, nedílnou součástí efektivního využívání bazénů je bezpochyby správné zastřešení bazénů. Zastřešení poskytuje hlavní výhody v ochraně vody proti znečištěním od pylu či spadaného listí a zároveň prodlužuje koupací sezónu o několik měsíců. Ušetříte si tak mnoho práce s čištěním bazénu a zároveň jej můžete plně využívat i za nepříznivého počasí. Na trhu existuje spousta variant zastřešení, navíc výrobce vám ochotně poradí, který typ bude zrovna pro váš bazén nejvhodnější.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …

2 Komentáře

  1. Zdravím, uvažujeme o pořízení zastřešení na náš veknovní bazén 8×3 m. Chtěla bych se zeptat jak je to obecně s odolností konstrukcí střechy proti přívalům sněhu, vydržela by třeba metr sněhu, nebo je potřeba nejaká zvýšená péče přes zimu? Děkuji

    • Dobrý den, zastřešení bazénu je většinou z půlkruhových profilů, tudíž sníh samovolně spadne dolů. V tomto ohledu zastřešení bazénu dle mého názoru vydrží a není potřeba přes zimu o něj zvláště pečovat. V případě zatížení zmrzlým sněhem, který nespadne, doporučuji jeho odstranění.